2016-04-30T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XIV Przegląd Ekologicznej Twórczości  Scenicznej w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

28 kwietnia 2016 roku, w sali kinowej OCK odbył się już XIV Przegląd Ekologicznej Twórczości Scenicznej pod hasłem „Oszczędzam wodę i zasoby jej szanuję, bo przyszłością Ziemi się przejmuję”.


   Prezentacje jak co roku, organizowane są przez Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Przedszkolu Miejskim Nr 7 Tęczowa Kraina w Ostrołęce, którego dyrektorem jest pani Elżbieta Waszczyk a koordynatorem całego przedsięwzięcia jest pani Aneta Cichocka. Cele tegorocznych Prezentacji to przede wszystkim przewidywanie następstw i czynów człowieka w gospodarowaniu zasobami wodnymi Ziemi. Rozumienie skutków zanieczyszczeń wód dla organizmów żywych oraz zależności między stanem wód, a działalnością człowieka. A także propagowanie edukacji ekologicznej i zwrócenie uwagi na jej znaczenie wśród najmłodszych i mieszkańców Ostrołęki dla kształtowania właściwych zachowań zarówno w środowisku lokalnym jak i całym społeczeństwie.

   PREZENTACJE skierowane są do dzieci i nauczycieli a także do pozostałych mieszkańców Ostrołęki. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 250 dzieci z ostrołęckich przedszkoli, szkół podstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrołęce. Przeglądy Ekologiczne nie odbyłyby się gdyby nie wsparcie i życzliwość sponsorów dla CEE w krzewieniu postaw proekologicznych wśród najmłodszego pokolenia, pani Agnieszki Stolarow Kierownika Biura Komunikacji i Marketingu Stora Enso Pland w Ostrołęce, pana Zdzisława Gadomskiego - Nadleśniczego Leśnictwa Ostrołęka, pana Huberta Pawelca - Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka, pana Janusza Kotowskiego - Prezydenta Miasta Ostrołęka. Patronat dla działalności CEE przy Przedszkolu Miejskim Nr 7 w Ostrołęce objęty został przez Stora Enso Poland S. A., Nadleśnictwo Ostrołęka, Urząd Miasta Ostrołęka.

   W tym roku do sponsorów dołączyła też firma Oscar Sp. Z o.o. w Ostrołęce. Do kupna nagród dla tak dużego grona najmłodszych wykonawców dołączyli również: Przewodniczący Rady Osiedla Parkowe - pan Marek Gogulski, przewodniczący Rady Osiedla Łazek - pan Wojciech Parzychowski i Przewodnicząca Rady Osiedla Traugutta, pani Grażyna Kamińska.

   Prezentacje miały miejsce na dużej scenie dzięki przychylności pana Bogdana Piątkowskiego, dyrektora OCK i pracownikom ostrołęckiego kina. Wśród zaproszonych gości cieszących się widokiem występów dzieci byli przedstawiciele Urzędu Miasta Ostrołęka, na czele z panią Teresą Michalak, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, pan Grzegorz Sul - Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Ostrołęka, pani Hanna Grądzka - Prezes TPD Oddział Powiatowy Ostrołęka, pani Agnieszka Wilczewska, Kierownik Biura Zarządu Stora Enso Poland S A w Ostrołęce, pani Marta Żarkowska, Asystent do Spraw Administracyjnych Stora Enso w Ostrołęce, dyrektorzy i nauczyciele ostrołęckich szkół i przedszkoli, rodzice i najbliżsi dzieci biorących udział w przeglądzie.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×