2017-11-20T10:23:36+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

XVI Przegląd Piosenki Religijnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
1
0
0

W czwartek 16 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się XVI Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Wzięło w nim udział 26 placówek z całego kraju. Przegląd jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy DPS w Łomży.

- W słowach piosenek, które już wybrzmiały i brzmieć będą przez całe popołudnie, wyraża się wiara w Boga, a jednocześnie wiara w człowieka, który jest obok. Dziękuję, że tworząc od 16 lat przegląd piosenki religijnej udowadniacie Państwo, że osoby z niepełnosprawnościami mają swoje talenty. Dziękuję, że pokazujecie ich możliwości i potencjał, a nie ograniczenia – mówiła uczestnicząca w wydarzeniu zastępca prezydenta Łomży, Agnieszka Muzyk.

Przegląd Piosenki religijnej to cykliczna impreza, w której od 16 lat uczestniczą osoby niepełnosprawne. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 26 placówek z całej Polski. Podczas prezentacji artyści mieli możliwość wykonania dowolnych piosenek i wierszy o tematyce religijnej. Festiwal przebiegał pod znakiem dobrej zabawy, dlatego wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni ogromnymi oklaskami, a na koniec także dyplomami, statuetkami i upominkami. Dzień pełen śpiewu, muzyki i wrażeń zakończył się zabawą taneczną w Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

List do organizatorów i uczestników przeglądu skierowała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska - Jak mówił Jan Paweł II "Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera głęboki wpływ". - Dziękuję, że promujecie utalentowane muzycznie osoby niepełnosprawne, ale przede wszystkim potwierdzacie, że praca na scenie otwiera i daje poczucie spełnienia, radości i satysfakcji, stwarzając jednocześnie okazję do twórczej pracy – napisała Minister Rafalska.

Źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń