zdjecie 1541
zdjecie 1541
zdjecie 1541
2021-09-27T11:19:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XX Wojskowy Rajd "Nadnarwiańskim Szlakiem" Ostrołęka - Dzbenin - Ostrołęka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. II SLOfot. II SLO
REKLAMA
2
0
1

Młodzież z II SLO uczestniczyła w XX Wojskowym Rajdzie "Nadnarwiańskim Szlakiem". Jubileuszowy rajd odbył się pod hasłem „Pieszo chodzimy papierosów nie palimy”.

Celem rajdu było:

  • podnoszenie sprawności fizycznej przez wykonywanie marszu na dużą odległość,
  • promocja zdrowia „Piję wodę” w myśl założenia, że picie wody poprawia zdrowie, koncentrację i pozytywny proces uczenia się,
  • praktyczne pokonywanie przeszkód terenowych,
  • nauczanie umiejętności dowodzenia i współpracy w grupie,
  • rywalizacje drużynowe w zakresie wiedzy i praktycznych umiejętności,
  • propagowanie turystyki pieszej, czynnego i bezpiecznego wypoczynku.

To już 20 raz jak uczniowie wędrowali przez łąki, pola, lasy pokonując swoje słabości, rywalizując drużynowo w zakresie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokonywania przeszkód terenowych, nauczania dowodzenia i współpracy w grupie.

Rajd rozpoczął się, apelem przypominającym zasady bezpieczeństwa i poruszania się po drogach. Sześć drużyn pokonując trasę Ostrołęka-Dzbenin-Ostrołęka rywalizowało ze sobą na punktach kontrolnych w konkurencjach:  

  • rozstawianie pałatki,  
  • nakładanie odzieży ochronnej OP1,
  • ratownictwo medyczne,
  • terenoznawstwo,
  • rzut granatem,
  • elementy musztry,
  • pompki,
  • zbieranie informacji z trasy.

Pod czujnym okiem nauczycieli: Moniki Kocoń, Edyty Chojnowskiej, Elżbiety Czartoryskiej-Winiarskiej, Anny Gabryś Grzegorza Pekury, oraz Iwony Mościckiej młodzież bezpiecznie dotarła do mety.

Wyniki drużynowe:

1. miejsce drużyna „Tygrysy" ,

2. miejsce „Sparta” ,

3. miejsce „Pszczoły",

4. miejsce „Kapuś 60" ,

5. miejsce „Raz, dwa trzy",

6. miejsce „Słoneczny patrol”.

Medale złote, srebrne i brązowe przyznano dla wyróżniających się kadetów w konkurencjach:

a) dowodzenie: Żebrowski Kacper, Przychodzeń Bartłomiej, Krzynowek Szymon;

b) pierwsza pomoc: Demkowicz Olga, Krupka Wiktoria, Dziełak Natalia;

c) Rzut Granatem: Kozieł Eryk, Mamiński Szymon, Mrozek Miłosz

d) terenoznawstwo: Błaszczak Weronika, Duda Zuzanna, Mosakowski Bartłomiej,

e) elementy musztry: Kozicki Adam, Podolak Iza, Mrugacz Oliwia.

Wsparcie żołnierzy na punktach kontrolnych organizatorzy otrzymali z 8. szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego w Lipowcu k/Szczytna (ppor.Piotr Wroniewicz, st.szer.Marcin Miniszewski, st.szer.Konrad Lofek, st.szer.Krystian Leśniewski, st.szer.Jarosław Kordek)

Zmaganiom towarzyszyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz „zupa dnia”. Nad sprawnym przebiegiem rajdu, który odbył się 24 września 2021 r. czuwał dyrektor II SLO Adam Ochenkowski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×