eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XXI Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Celem Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji oraz promocja talentów literackich wśród nieprofesjonalistów.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Do udziału w Konkursie zapraszamy również rodaków zamieszkałych za granicą, szczególnie tych, którzy podtrzymują, pielęgnują i rozwijają polskość i jej kulturę.
Konkurs adresowany jest do osób w wieku 16 - 35 lat - twórców nieprofesjonalnych.

Tematyka wierszy jest dowolna, choć mile widziane będą wiersze dotyczące regionu ostrołęckiego.
Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie w maszynopisie zestawu 3 wierszy (w czterech egzemplarzach na papierze w formacie A4) dotychczas niepublikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach ogólnopolskich.
Jeden autor może nadesłać tylko 1 zestaw wierszy.

Wiersze należy opatrzyć godłem i dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą powtórzone godło (pseudonim, a nie w formie graficznej), imię i nazwisko autora, wiek, adres, telefon, e-mail.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na Konkurs utworów oraz zastrzegają sobie prawo  publikacji nagrodzonych  tekstów bez honorariów, jak i również udostępnianie ich prasie, radiu, telewizji bez konieczności ubiegania się o zgodę autora.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 lipca 2013 r. na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Głowackiego 42 07-400 Ostrołęka, z dopiskiem na kopercie „KONKURS POETYCKI im. D. Maliszewskiego".

Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatorów. W jego skład wejdą literaci i krytycy literatury.

Lista osób nominowanych zostanie ogłoszona w internecie (w tym www.mbpostroleka.pl) oraz w mediach po 15 września 2013 r.

Laureaci Konkursu otrzymują nagrody pieniężne lub rzeczowe. Nagrodę należy odebrać osobiście w dniu podsumowania Konkursu. W przeciwnym razie zostanie ona przeznaczona na rzecz innych konkursów.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczne im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce
Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce
Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×