2016-03-31T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XXIII Sesja Rady Miasta Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W ostatni dzień marca odbyła się XXIII sesja Rady Miasta Ostrołęki. Radni zdecydowali m.in. przyjęciu statutu Muzeum Żołnierzy Wyklętych, zapadła także decyzja o przyłączeniu Ostrołęki do stowarzyszenia Związek Samorządowców Polskich.

Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu statutu Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Więcej o tym punkcie przeczytać można w naszym dzisiejszym materiale. Oprócz tego punktu, przedstawiciele mieszkańców zajmowali się także przystąpieniem do Związku Samorządowców Polskich. Prezydent Janusz Kotowski podkreślił, że uczestniczył już w spotkaniu stowarzyszenia i obecni na nim byli przedstawiciele wielu samorządów, zarówno miejskich jak i gminnych. - Formuła jest otwarta i każda forma dialogu liczenia się strony rządowej z samorządami. Zwłaszcza jeżeli chodzi o stronę oświatową. Poprzedni marszałkowie nie podejmowali tego dialogu, wierzę, że pozytywne zmiany nastąpią - mówił prezydent Ostrołęki. Zdecydowano o przystąpieniu do stowarzyszenia.

zdjecie 300
Radni przyjęli także projekty uchwał, uchylające uchwały w sprawie zabezpieczenia pożyczek zaciąganych w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przez Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. - Miasto i OPWiK wszystkie zobowiązania spłacaja systematycznie, jesteśmy wiarygodni. Stąd jesteśmy zwolnieni z niektórych zabezpieczeń. Nie ma żadnych zakłóceń, współpraca jest owocna i jest szansa, żebyśmy na bardzo poważne pomysły naszego OPWiK uzyskali środki zewnętrzne. Oczywiście są to pomysły z korzyścią dla mieszkańców - mówił Janusz Kotowski.

Przy okazji przyjęcia uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016 – 2026 podjęta została dyskusja o miejskich inwestycjach. Radny Grzegorz Milewski pytał o plac zabaw przy ul. Mazowieckiej, który ma być zrealizowany z budżetu obywatelskiego. - Pracujemy nad wszystkimi zadaniami budżetu obywatelskiego. Jeżeli chodzi o plac zabaw przy Mazowieckiej to zebraliśmy oferty od potencjalnych wykonawców, teraz wybieramy ofertę. Urządzenia zabawowe są certyfikowane, więc nie da się ukryć, że inwestycja jest kosztowna - odpowiedział wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk.

Kolejna sesja Rady Miasta Ostrołęki zaplanowana została na 28 kwietnia.

REKLAMA
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×