2016-03-31T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XXIII Sesja Rady Miasta Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W ostatni dzień marca odbyła się XXIII sesja Rady Miasta Ostrołęki. Radni zdecydowali m.in. przyjęciu statutu Muzeum Żołnierzy Wyklętych, zapadła także decyzja o przyłączeniu Ostrołęki do stowarzyszenia Związek Samorządowców Polskich.

Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu statutu Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Więcej o tym punkcie przeczytać można w naszym dzisiejszym materiale. Oprócz tego punktu, przedstawiciele mieszkańców zajmowali się także przystąpieniem do Związku Samorządowców Polskich. Prezydent Janusz Kotowski podkreślił, że uczestniczył już w spotkaniu stowarzyszenia i obecni na nim byli przedstawiciele wielu samorządów, zarówno miejskich jak i gminnych. - Formuła jest otwarta i każda forma dialogu liczenia się strony rządowej z samorządami. Zwłaszcza jeżeli chodzi o stronę oświatową. Poprzedni marszałkowie nie podejmowali tego dialogu, wierzę, że pozytywne zmiany nastąpią - mówił prezydent Ostrołęki. Zdecydowano o przystąpieniu do stowarzyszenia.

Radni przyjęli także projekty uchwał, uchylające uchwały w sprawie zabezpieczenia pożyczek zaciąganych w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przez Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. - Miasto i OPWiK wszystkie zobowiązania spłacaja systematycznie, jesteśmy wiarygodni. Stąd jesteśmy zwolnieni z niektórych zabezpieczeń. Nie ma żadnych zakłóceń, współpraca jest owocna i jest szansa, żebyśmy na bardzo poważne pomysły naszego OPWiK uzyskali środki zewnętrzne. Oczywiście są to pomysły z korzyścią dla mieszkańców - mówił Janusz Kotowski.

Przy okazji przyjęcia uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016 – 2026 podjęta została dyskusja o miejskich inwestycjach. Radny Grzegorz Milewski pytał o plac zabaw przy ul. Mazowieckiej, który ma być zrealizowany z budżetu obywatelskiego. - Pracujemy nad wszystkimi zadaniami budżetu obywatelskiego. Jeżeli chodzi o plac zabaw przy Mazowieckiej to zebraliśmy oferty od potencjalnych wykonawców, teraz wybieramy ofertę. Urządzenia zabawowe są certyfikowane, więc nie da się ukryć, że inwestycja jest kosztowna - odpowiedział wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk.

Kolejna sesja Rady Miasta Ostrołęki zaplanowana została na 28 kwietnia.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1