2012-09-14T10:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

XXIII sesja Rady Powiatu: Starosta niezadowolony z Ostrady

REKLAMA
fot. powiatostrolecki.plfot. powiatostrolecki.pl
REKLAMA

Zmiany w budżecie powiatu, zaciągnięcie długoterminowego kredytu, przekształcenie wielozawodowych zasadniczych szkół - to tylko niektóre projekty uchwał przewidzianych w porządku obrad XXIII sesji Rady Powiatu w Ostrołęce. Wszystkie punkty radni przyjęli jednogłośnie. Obrady, które odbyły się 12 września zakończyła dyskusja o nieterminowej realizacji zadań drogowych.

Zmiany w budżecie powiatu dotyczyły między innymi przesunięcia realizacji dwóch inwestycji na przyszły rok. Chodzi o drogę Olszewo Borki - Nakły - Działyń - Skrzypek oraz termomodernizację budynku Powiatowego Urzędu Pracy. W przypadku ciągu komunikacyjnego, opóźnienie wynika z wnioskowanych przez gminę dodatkowych prac inwestycyjnych takich jak: budowa gazociągu i wodociągu, których sieci miałyby przebiegać w drodze. Natomiast w przypadku termomodernizacji budynku PUP część remontu wykonana zostanie w przyszłym roku.

Zmiany dotyczyły także mniejszych, niż zakładano, dotacji, które powiat otrzymał między innymi na przebudowę odcinak drogi Orzoł - stacja kolejowa - Parciaki. Radni zdecydowali także o przesunięciu środków w wysokości 50 tys. zł. Pieniądze wykorzystane zostaną na dodatkowe zadanie, związane z budową Orlika - odwodnienie terenu przy ZSP w Łysych.

Jednogłośnie uchwalono również projekt dotyczący zaciągnięcia długoterminowego kredytu. Wiąże się to z wieloma inwestycjami, realizowanymi przez powiat z udziałem środków zewnętrznych, wymagających wkładu własnego. Kredyt, który opiewał będzie na około 8 mln 550 tys. zł. w całości przeznaczony zostanie na inwestycje. Spłata przewidziana jest do 2019 roku.

Środową sesję zakończyła dyskusja, w której to radni wskazali na opóźnienia związane z realizacją, niektórych zadań drogowych. Głosy radnych wsparł starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, krytykując jednego z głównych wykonawców, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Ostradę.

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×