eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XXXIII OKR „Miejsce Urodzenia” [WYNIKI]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Zakończyła się XXXIII edycja Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „Miejsce Urodzenia”. Zobacz wyniki.

Jury w składzie Marta Wardyńska, Aktorka, Weronika Nockowska, Aktorka oraz Bogusława Zawalich, z Ostrołęckiego Centrum Kultury po wysłuchaniu 11 prezentacji w kategorii młodzieży szkół podstawowych, 15 prezentacji w kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych oraz 4 prezentacji w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych,postanowiło przyznać:

W kategorii szkół podstawowych
I miejsce Agnieszka Adamska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Małkini Górnej
II miejsce Izabela Łapińska, Szkoła Podstawowa Nr 1 Ostrołęka
III miejsce Dawid Bałdyga, Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse
IV miejsce Dominika Krawczyk, Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse
V miejsce Monika Młynarczyk, Scena Kotłownia Ostrów Maz.
VI miejsce Julia Gołaś, Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse
Wyróżnienie Dżesika Weronika Szymczyk, Szkoła Podstawowa Nr 4 Ostrołęka

Nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej otrzymali:
Julia Gołaś Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse
Dawid Bałdyga Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse
Dominika Krawczyk Szkoła Podstawowa w Zalasiu gmina Łyse

W kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych
I miejsce Monika Gąsior, Publiczne Gimnazjum w Prostyni
II miejsce Kacper Kaczmarczyk, Gimnazjum Publiczne nr 1 w Ostrowi Maz.
III miejsce Katarzyna Prusaczyk, Gimnazjum Nr 1 Ostrołęka
IV miejsce Mateusz Wojtkowski, Gimnazjum w Nowej Wsi gmina Olszewo Borki
V miejsce Justyna Deoniziak, Scena Kotłownia Ostrów Maz.
Wyróżnienia: Konrad Bagiński, Gimnazjum Nr 1 Ostrołęka, za interpretację „Wspomnienie niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego
Maciej Pawłowski, Gimnazjum Nr 3 Ostrołęka, za  interpretację „Konopielki”  Edwarda Redlińskiego

Nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej otrzymali:
Kacper Kaczmarczyk, Gimnazjum Publiczne nr 1 w Ostrowi Maz.
Matusz Wojtkowski, Gimnazjum w Nowej Wsi gmina Olszewo Borki
Daniel Małż, Publiczne Gimnazjum w Zalasiu gmina Łyse

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce Karolina Zaręba, II Liceum Ogólnokształcące Ostrołęka
Wyróżnienia:
Joanna Bauer, Scena Kotłownia Ostrów Maz.
Paulina Dzwoniarska, III Liceum Ogólnokształcące Ostrołęk
Karolina Lendzioszek, Scena Kotłownia Ostrów Maz.

Nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej otrzymała: Karolina Zaręba, II Liceum Ogólnokształcące Ostrołęka

Decyzją Zarządu Powiatu w Ostrołęce laureatom eliminacji rejonowych przyznano Okolicznościowe Nagrody Starosty Ostrołęckiego. Nagrody rzeczowe w postaci książki wręczyli wykonawcom członkowie Jury.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×