zdjecie 9723
2017-06-16T09:58:41+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Z mieszkańcami gminy Lelis o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 9723
1
0
1

W poniedziałek, w Lelisie, odbyła się debata społeczna poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Z zaproszenia na debatę, które dotyczyło wszystkich mieszkańców, skorzystało około 70 osób.

Debata społeczna została zorganizowana w Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. Przy stole prezydialnym zasiedli: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, Wójt gminy Lelis Stefan Prusik, Grzegorz Mierzejewski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. W debacie udział wzięli także  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podkom. Andrzej Dziadak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. Piotr Góralczyk, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce bryg. Grzegorz Pragacz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski, dzielnicowy st. asp. Robert Zabielski, sołtysi, radni, przedstawiciele placówek oświatowych i duchowieństwa oraz mieszkańcy.

Debatę rozpoczął Wójt gminy Lelis. Przywitał on wszystkich obecnych i wskazał na potrzebę organizowania tego typu spotkań, które pozwalają wymienić się spostrzeżeniami i uwagami na temat lokalnego bezpieczeństwa oraz wskazać kierunki, w których powinny iść zmiany. Nadkom. Krzysztof Szymański podzielił zdanie Stefana Prusika i zaznaczył, że debaty społeczne pozwalają zdiagnozować lokalnie występujące problemy oraz podjąć stosowne działania w celu ich rozwiązania.

Mł. asp. Krzysztof Kolator z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce omówił strukturę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, dane statystyczne dot. skali przestępczości na terenie powiatu ostrołęckiego i gminy Lelis oraz wskazał rolę dzielnicowego w kwestii eliminacji lokalnie występujących zagrożeń. Ponadto wskazał na dodatkowe narzędzia służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lelis i powiatu ostrołęckiego, którymi są „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacja „Moja Komenda”. Podczas omawiania sposobu działania tych narzędzi, jedna z mieszkanek gminy Lelis skorzystała z dostępności na debacie „Krajowej Mapy Zagrożeń” i zaznaczyła niebezpieczny punkt na mapie gminy Lelis wskazując konkretne zagrożenie. Tym samym pokazała, jak łatwe i szybkie może być skorzystanie z tego sposobu powiadamiania policji o zagrożeniach.

Mieszkańcy gminy Lelis poruszali na debacie tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym (zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej, spowodowane nadmierną prędkością, problem poruszania się pojazdów po ścieżkach pieszo-rowerowych i niewłaściwego parkowania), wandalizmu i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Debatę podsumowali inicjatorzy tego spotkania nadkom. Szymański oraz wójt Prusik.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gregory , 11:22 17-06-2017,   0%
Ten Wójt to krok wstecz dla tej Wspaniałej Gminy.
Buduje sobie biurowiec z wygodnym gabinetem zamiast wziasc się za sprawy ważne z punktu widzenia gminy.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 9723