2017-06-16T09:58:41+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Z mieszkańcami gminy Lelis o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~Gregory , 11:22 17-06-2017,   0%
Ten Wójt to krok wstecz dla tej Wspaniałej Gminy.
Buduje sobie biurowiec z wygodnym gabinetem zamiast wziasc się za sprawy ważne z punktu widzenia gminy.
odpowiedz   •   oceń :  
W poniedziałek, w Lelisie, odbyła się debata społeczna poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Z zaproszenia na debatę, które dotyczyło wszystkich mieszkańców, skorzystało około 70 osób.

Debata społeczna została zorganizowana w Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. Przy stole prezydialnym zasiedli: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, Wójt gminy Lelis Stefan Prusik, Grzegorz Mierzejewski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. W debacie udział wzięli także  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podkom. Andrzej Dziadak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. Piotr Góralczyk, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce bryg. Grzegorz Pragacz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski, dzielnicowy st. asp. Robert Zabielski, sołtysi, radni, przedstawiciele placówek oświatowych i duchowieństwa oraz mieszkańcy.

Debatę rozpoczął Wójt gminy Lelis. Przywitał on wszystkich obecnych i wskazał na potrzebę organizowania tego typu spotkań, które pozwalają wymienić się spostrzeżeniami i uwagami na temat lokalnego bezpieczeństwa oraz wskazać kierunki, w których powinny iść zmiany. Nadkom. Krzysztof Szymański podzielił zdanie Stefana Prusika i zaznaczył, że debaty społeczne pozwalają zdiagnozować lokalnie występujące problemy oraz podjąć stosowne działania w celu ich rozwiązania.

Mł. asp. Krzysztof Kolator z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce omówił strukturę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, dane statystyczne dot. skali przestępczości na terenie powiatu ostrołęckiego i gminy Lelis oraz wskazał rolę dzielnicowego w kwestii eliminacji lokalnie występujących zagrożeń. Ponadto wskazał na dodatkowe narzędzia służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lelis i powiatu ostrołęckiego, którymi są „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacja „Moja Komenda”. Podczas omawiania sposobu działania tych narzędzi, jedna z mieszkanek gminy Lelis skorzystała z dostępności na debacie „Krajowej Mapy Zagrożeń” i zaznaczyła niebezpieczny punkt na mapie gminy Lelis wskazując konkretne zagrożenie. Tym samym pokazała, jak łatwe i szybkie może być skorzystanie z tego sposobu powiadamiania policji o zagrożeniach.

Mieszkańcy gminy Lelis poruszali na debacie tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym (zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej, spowodowane nadmierną prędkością, problem poruszania się pojazdów po ścieżkach pieszo-rowerowych i niewłaściwego parkowania), wandalizmu i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Debatę podsumowali inicjatorzy tego spotkania nadkom. Szymański oraz wójt Prusik.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gregory , 11:22 17-06-2017,   0%
Ten Wójt to krok wstecz dla tej Wspaniałej Gminy.
Buduje sobie biurowiec z wygodnym gabinetem zamiast wziasc się za sprawy ważne z punktu widzenia gminy.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR