2021-08-25T13:25:19+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Z ostatniej chwili: Oszuści wciąż próbują swoich sił w Ostrołęce!

REKLAMA
zdjecie 4840
zdjecie 4840
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
2
5

Dziś w południe oszuści podający się za policjanta czy pracownika banku ponownie zaatakowali w Ostrołęce. Przestępcy próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze lub dane logowania do systemu bankowości elektronicznej. Nie dajcie się oszukać!

Około południa dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informacje od trzech mieszkańców naszego miasta dotyczące oszustwa.

Jeden z mieszkańców odebrał telefon od osoby przedstawiającego się za kuriera z pytaniem, czy będzie w domu, ponieważ ma dla niego przesyłkę. Kiedy ten to potwierdził, za 20 minut otrzymał kolejny telefon. Tym razem rozmówca przedstawił się za policjanta i powiedział, że kurier jest oszustem. Ponadto zaczął wypytywać seniora o wysokość emerytury i jego oszczędności. Na szczęście ostrołęczanin zachował zdrowy rozsądek i w porę zorientował się, że ma do czynienia z oszustem. Wtedy fałszywy policjant się rozłączył.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W przypadku kolejnego zdarzenia oszuści również podszywali się pod policjantów. W trzecim przypadku przestępcy zastosowali metodę na pracownika banku i wypytywali o dane do konta seniora oraz wysokość jego w oszczędności.

Pamiętajmy, że prawdziwy policjant czy też funkcjonariusz innych służb nie może żądać od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem zakończmy rozmowę i zadzwońmy na Policję. Dzwoniąc podajmy dyżurnemu nie tylko numer legitymacji czy też nazwisko funkcjonariusza który do nas dzwoni, ale zapytajmy także, czy taki funkcjonariusz prowadzi teraz działania w naszym domu.

WAŻNE: Nie podawajmy także żadnych danych obcym osobom do naszej karty bankowej czy naszego konta. Są to dane wrażliwe i nie można im nikomu udostępniać!

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×