2014-09-17T12:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Z Ostrołęki po całej Polsce i Europie. Czy to najlepszy sposób na tanie podróżowanie?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przejazdy z Ostrołęki do wielu odległych miast w Polsce to spory wydatek, szczególnie jeżeli w podróż autem mamy zamiar wybrać się sami. Ostrołęczanie są jednak bardzo zorganizowaną grupą podróżników i w dłuższe trasy chętnie zabierają pasażerów. To sposób na dużą oszczędność.

Coraz większą popularność zyskuje portal internetowy BlaBlaCar. Idea jest prosta: ogłaszamy się, że mamy wolne miejsca w samochodzie na danej trasie, pasażerowie natomiast zgłaszają się, jadą z nami i płacą nam za przejazd. Po dotarciu na miejsce pasażer może na profilu kierowcy wystawić mu ocenę i napisać – dobrą lub złą – opinię. Odwiedziliśmy portal BlaBlaCar, by zobaczyć jak dużo przejazdów z Ostrołęki jest obecnie oferowanych.

Okazuje się, że ostrołęczanie chętnie chcą zabierać w trasy pasażerów. W środowe przedpołudnie znaleźliśmy aż 153 oferty od kierowców, którzy szukają uzupełnienia auta na trasę. Dokąd można wybrać się, szukając przejazdu akurat na tym portalu? Z Ostrołęki oferowane są podróże w wiele miejsc kraju. Zdarzają się trasy bardzo krótkie, tak jak Łomża, Myszyniec czy Łyse ale w ofercie przejazdów znajdziemy także dłuższe podróże – do Suwałk, Gubina czy Warszawy. Co ciekawe, trafiają się również trasy międzynarodowe. Naszą uwagę przykuło ogłoszenie, w którym kierowca ogłasza przejazd camperem z Ostrołęki do Grecji, koszt to tylko 278 zł od osoby.

Innym sposobem na tańszy przejazd są specjalne grupy na Facebooku. Najpopularniejsza – łącząca Ostrołękę z Warszawą – ma już dużo ponad trzy tysiące członków i stale rośnie. Codziennie pojawiają się tam nowe oferty przejazdów. W dobie aktywności ludzi na mediach społecznościowych jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala w szybki sposób skontaktować się z kierowcą. Podobnie jest w przypadku podróżowania na trasie Ostrołęka – Olsztyn. Tam grupa jest o połowę mniejsza niż w przypadku Warszawy, lecz również nie można narzekać na brak ofert. Z przejazdów umawianych na Facebooku korzystają głównie studenci, którzy w szybki i tani sposób chcą dostać się do miasta, w którym się uczą.

Ile można zaoszczędzić, jadąc z kierowcą, z którym umówiliśmy się w Internecie? Na jednej podróży może być to od kilku do kilkunastu złotych. Przykładowo, jadąc do Warszawy autobusem zapłacić będziemy musieli – oczywiście nie we wszystkich przypadkach – około dwudziestu złotych. Oferty kierowców na BlaBlaCar na tej samej trasie z reguły nie przekraczają piętnastu złotych.  Dla tych, którzy często podróżują może być to niezły sposób na zaoszczędzenie całkiem sporej sumy w każdym miesiącu.

Czekamy na opinie naszych czytelników. Czy Wy również chętnie korzystacie z tego typu ofert przejazdów? Może spotkały Was w trakcie podróży jakieś niespotykane historie? Zapraszamy do komentowania.

REKLAMA
zdjecie 2609
Kalendarz imprez
maj 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30 dk31  1  2  3  4
×