2022-08-03T14:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Z TPD w Międzyzdrojach i Gdyni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. Towarzystwo Przyjaciół Dziecifot. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
REKLAMA
0
1
0

Za nami pierwsze turnusy kolonijne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce. Dzieci wypoczywały w Międzyzdrojach i Gdyni.

Międzyzdroje

W bogatym programie wyjazdu znalazło się m.in. zwiedzanie zagrody pokazowej Żubrów, Muzeum Przyrodnicze znajdujące się w Wolińskim Parku Przyrodniczym, Bałtycki Park Miniatur, Promenada Gwiazd (Aleja Gwiazd). Odbyła się też wycieczka do Świnoujścia. Dzieci zwiedziły również Planetarium w Międzyzdrojach oraz Muzeum Muszli i Minerałów.

Gdynia
Wycieczka do Gdyni to tak naprawdę zwiedzanie Trójmiasta. Jednym z punktów był spacer spacer Traktem Królewskim w Gdańsku. W Sopocie dzieci miały okazję m.in. na spacer sopockim molo. Podczas zwiedzania Gdyni odwiedzono miejsca pamięci narodowej, Aleję Żeglarstwa Polskiego, Parku Marii i Lecha Kaczyńskich. Odbyła się piesza wycieczka do Orłowa (spacer klifem i molo, zwiedzanie osady rybackiej oraz Domku Żeromskiego),  pobyt na meczu i zwiedzanie stadionu miejskiego Arka w Gdyni, zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni, prezentacja i wejście na Okręt - Muzeum ORP „Błyskawica”, Zwiedzanie Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.

Wypoczynek obywał się pod kierunkiem specjalistycznej kardy wychowawczej. Poza tym zorganizowano gry i zabawy zespołowe, rekreacyjne, zajęcia sportowe, teleturnieje, imprezy kolonijne: festiwal piosenki kolonijnej, zabawę „Randka w ciemno”, bal przebierańców, konkursy: plastyczny, fryzjerski, mody kolonijnej, Wybory Miss i Mistera kolonii, dyskoteki, holi-zabawa w kolory,  ognisko i pieczenie kiełbasek, odpoczynek nad morzem: spacery na plażę, morskie kąpiele pod okiem ratownika. Podczas kolonii zrealizowano program profilaktyczny.

Źródło: TPD Ostrołęka
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×