zdjecie 7109
zdjecie 7109
2018-07-29T11:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Z wizytą u policjantów

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

W poniedziałek  na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce funkcjonariusze z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi  Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które spędzają wakacyjny czas w naszym mieście. Podczas spotkania mundurowi przypominali dzieciom jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa również w czasie wolnym od nauki.

Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas spotkania były zagadnienia z zakresu przepisów dotyczących ruchu oraz wyposażenia rowerów. Kolejnym bardzo istotnym problemem, o którym mówili policjanci, to używanie smartfonów podczas przechodzenia przez ulicę. Policjanci przybliżyli dzieciom kampanię „SMARTSTOP”, która ma na celu wskazanie jak bardzo niebezpieczne jest używanie smartfonów w czasie przechodzenia przez ulicę. Pieszy zainteresowany np. grą na smartfonie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na ulicy i bardzo często wchodzi na ulicę pod nadjeżdżający pojazd, co w konsekwencji kończy się tragicznie.

Z uwagi na aurę dużą uwagę poświęcono na rozmowie z dziećmi dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą. Na konkretnych przykładach pokazywano dzieciom zagrożenia na jakie mogą być narażone podczas odpoczynku nad wodą oraz wskazano sposoby na ich unikniecie.  

Ponadto dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziły oznakowane radiowozy policyjne, nieoznakowany wideorejestrator oraz policyjna łódź.

Podczas spotkania najmłodsi zobaczyły też, gdzie przebywają psy policyjne i dowiedziały się jaką pracę wykonują. Z dużą ciekawością obejrzały policyjną siłownię oraz tzw. niebieski pokój. Mogły też zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów, a także usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące służby w policji.

- Pamiętajmy, że wakacje to wspaniały czas, który każdemu kojarzy się z odpoczynkiem i świetną zabawą. Pamiętać jednak należy, że aby wakacje były radosne, koniecznie trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa - podsumowuje asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

REKLAMA
Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28