2018-07-29T11:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Z wizytą u policjantów

REKLAMA
1
0
0

W poniedziałek  na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce funkcjonariusze z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi  Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które spędzają wakacyjny czas w naszym mieście. Podczas spotkania mundurowi przypominali dzieciom jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa również w czasie wolnym od nauki.

Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas spotkania były zagadnienia z zakresu przepisów dotyczących ruchu oraz wyposażenia rowerów. Kolejnym bardzo istotnym problemem, o którym mówili policjanci, to używanie smartfonów podczas przechodzenia przez ulicę. Policjanci przybliżyli dzieciom kampanię „SMARTSTOP”, która ma na celu wskazanie jak bardzo niebezpieczne jest używanie smartfonów w czasie przechodzenia przez ulicę. Pieszy zainteresowany np. grą na smartfonie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na ulicy i bardzo często wchodzi na ulicę pod nadjeżdżający pojazd, co w konsekwencji kończy się tragicznie.

Z uwagi na aurę dużą uwagę poświęcono na rozmowie z dziećmi dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą. Na konkretnych przykładach pokazywano dzieciom zagrożenia na jakie mogą być narażone podczas odpoczynku nad wodą oraz wskazano sposoby na ich unikniecie.  

Ponadto dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziły oznakowane radiowozy policyjne, nieoznakowany wideorejestrator oraz policyjna łódź.

Podczas spotkania najmłodsi zobaczyły też, gdzie przebywają psy policyjne i dowiedziały się jaką pracę wykonują. Z dużą ciekawością obejrzały policyjną siłownię oraz tzw. niebieski pokój. Mogły też zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów, a także usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące służby w policji.

- Pamiętajmy, że wakacje to wspaniały czas, który każdemu kojarzy się z odpoczynkiem i świetną zabawą. Pamiętać jednak należy, że aby wakacje były radosne, koniecznie trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa - podsumowuje asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń