zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-07-30T11:51:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Z ziemi włoskiej do... Ostrołęki. Nietypowa interwencja ostrołęckiej policji z międzynarodowym wątkiem w tle

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
19

Mundurowi z Ostrołęki pomagali wczoraj 73-letniej Włoszce, która przyjechała do naszego miasta odwiedzić swojego znajomego. Ten jednak odmówił jej gościny. Seniorka wcześniej straciła wszystkie pieniądze, nie miała środków do życia, nie miała gdzie się zatrzymać i porozumiewała się jedynie po włosku. Na szczęście tego dnia służbę pełnił policjant posługujący się biegle językiem włoskim.

Kłopoty 73-letniej Włoszki, która wybrała się w odwiedziny do swojego znajomego mieszkającego w Ostrołęce zaczęły się już na lotnisku. Tu kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze. Mając wykupiony już bilet autobusowy postanowiła jednak kontynuować podróż do znajomego, liczą, że ten jej pomoże. W Ostrołęce czekała ją kolejna przykra niespodzianka – znajomy odmówił jej pomocy i gościny. Seniorka została sama w obcym mieście, bez środków do życia. Spore utrudnienie stanowiła też bariera językowa – kobieta porozumiewała się jedynie w języku włoskim.

Z pomocą jednak przyszli ostrołęccy policjanci. Tego dnia służbę pełnił policjant biegle posługujący się tym językiem.

Dyżurny ostrołęckich policjantów skierował na miejsce patrol w skład którego wchodził sierż. szt. Paweł Maliszewski, który biegle mówi w tym języku. Funkcjonariusze przewieźli 73–latkę do ostrołęckiej komendy policji i otoczyli ją opieką, dali jej pić i zaproponowali posiłek. Następnie mundurowi rozpoczęli czynności, aby jak najszybciej jej pomóc. Wykonali dziesiątki telefonów, m.in. do ambasady oraz jej rodziny we Włoszech. Ostatecznie udało się im skontaktować z jej synem, który zobowiązał się zasilić jej konto bankowe. Z uwagi na zaistniałą sytuację policjanci pomogli również w zorganizowaniu jej noclegu oraz powiadomili odpowiednie instytucje pomocowe w Ostrołęce, które także bardzo zaangażowały się udzieleniu kobiecie pomocy. Ustalono także datę odjazdu autobusu powrotnego do Rzymu. Policjanci po zakończonej interwencji kilkukrotnie jeszcze odwiedzili kobietę, czy niczego nie potrzebuje i czy wszystko jest w porządku z jej stanem zdrowia. Ponadto sierż. szt. Paweł Maliszewski jest w stałym kontakcie z jej synem, zobowiązał się on także, że pomimo dnia wolnego od służby przyjedzie i jej pomoże w dniu wyjazdu do Rzymu.

- relacjonuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

REKLAMA
zdjecie 9440
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×