eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zabawa z profilaktyką w tle w Dylewie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W Dylewie (gmina Kadzidło) odbył się dziś festyn profilaktyczny. Hasło przewodnie imprezy zachęcało do zabawy z radością ale bez używek.

Rodzinny festyn profilaktyczny zorganizowano na placu przed szkołą w Dylewie. tu, na uczestników czekało wiele atrakcji -dmuchane zjeżdżalnie, konkurencje zręcznościowe, gry i zabawy z animatorami.

O ważnych aspektach profilaktyki i przeciwdziałaniu uzależnieniom mówili podczas pikniku samorządowcy zaangażowaniu w organizację pikniku i wspierający takie inicjatywy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcano do aktywności na świeżym powietrzu, angażowania się w zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Samorząd Mazowsza, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 25-lecia istnienia zawsze wspierał i będzie wspierał nadal takie inicjatywy jak dzisiejszy piknik w Dylewie. Dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom potrzebna jest taka integracja, potrzebna jest wszelka forma aktywności, zarówno tej ruchoweji czy sportowej, jak i kulturalnej. Jeśli dodatkowo przez ruch i zabawę kształtujemy właściwe prozdrowotne zachowania, tym chętniej jako mazowiecki samorząd dołożymy przysłowiowe "trzy grosze" do takich inicjatyw.

- mówi Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Części profilaktycznej i sportowej pikniku dopełniło piłkarskie starcie dwóch drużyn - kawalerów z żonatymi. Zmagania z piłką przebiegały w duchu fair-play, żadna z ekip nie zamierzała się jednak łatwo poddać.

Organizatorzy pikniku nie zapomnieli o poczęstunku dla uczestników - przygotowano pyszne regionalne potrawy, słodkie przekąski.

Zadbano również o oprawę artystyczną pikniku. Publiczność bawili młodzi artyści z kadzidlańskich szkół, grupa artystyczna z KGW Dylezionki oraz zespół Kurpianka.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Więcej o: Dylewo, piknik

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×