2022-08-29T10:06:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Zabrodzie. W gospodarstwie rolnym znaleziono trzy martwe krowy i kilka skrajnie wygłodzonych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
1
1
6

Najbliższe pięć lat 64-latek z gminy Zabrodzie może spędzić w areszcie. W jego gospodarstwie policja natrafiła na trzy martwe krowy i kilka skrajnie wygłodzonych zwierząt. Mężczyzna będzie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

W miniony czwartek (25.08) oficer dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie znajduje się padłe bydło.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji, który stwierdził silną woń rozkładającej się padliny. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili budynki gospodarcze, w których trzymane były zwierzęta należące do 64-letniego gospodarza. Niestety ich oczom ukazał się przerażający widok. Wewnątrz budynku znajdowały się trzy padłe sztuki bydła, w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, pozostawionych bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości pożywienia.

- informuje mł. asp. Wioleta Szymanik z KPP w Wyszkowie.

Zwierzęta bytowały w niewłaściwych warunkach, pozostawione we własnych odchodach, w stanie rażącego zaniedbania i niedożywienia. Po potwierdzeniu informacji na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. W czynnościach brali także udział przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędu Gminy Zabrodzie. Padłe zwierzęta, z uwagi na ich znaczny stopień rozkładu, zostały przekazane do natychmiastowej utylizacji, natomiast decyzją Inspekcji Weterynaryjnej żywe zwierzęta, tj. pięć sztuk bydła i dwa psy zostały gospodarzowi odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu.

64-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Więcej o: Zabrodzie, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×