2015-04-03T17:16:33+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zachęcali do kupowania polskich produktów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W piątek 3 kwietnia na ulicach Ostrołęki odbyła się akcja Młodzieży Wszechpolskiej, mająca na celu zachęcenie mieszkańców miasta do kupowania polskich produktów. Organizatorzy wręczali przechodniom ulotki informujące o akcji, częstowali ich także polskimi jabłkami.

Kampania "Kupuj polskie produkty" jest to ogólnopolska akcja, zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Jej głównym celem jest promowanie patriotyzmu konsumenckiego i świadomego wybierania polskich produktów, najlepiej w polskich sklepach. Według przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej, takie zachowanie zdecydowanie może poprawić stan polskiej gospodarki, w przyszłości może również doprowadzić do zwiększenia miejsc pracy i wyraźnej poprawy jakości życia w Polsce.

zdjecie 300
- Nie zachęcamy na siłę do kupowania polskich produktów, ale jeżeli mamy do wyboru produkt polski i zagraniczny o podobnej jakości i cenie to zdecydowanie lepiej wybrać produkt polski - wyjaśnia Mateusz Bałazy, prezes ostrołęckiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Jak informują organizatorzy akcji, podobne przedsięwzięcia - przy poparciu rządu - zorganizowano w Wielkiej Brytanii, gdzie odnotowano w niedługim czasie wzrost gospodarczy. Jak Młodzież Wszechpolska zamierza więc przekonać mieszkańców Ostrołęki do kupowania polskich produktów?

- Będziemy odwiedzać sklepy i wywiesimy plakaty, zachęcające do kupowania polskich produktów. Rozdajemy także ulotki oraz polskie jabłka. Odwiedziliśmy już sklepy należące do sieci Społem, kierownicy tych sklepów bardzo pozytywnie odebrali tę akcję, z czego bardzo się cieszymy. Rozmawiać będziemy także z właścicielami sklepów osiedlowych. Do rozwieszenia mamy 50 plakatów - informuje Mateusz Bałazy.

Młodzież Wszechpolska zachęca do kupowania polskich produktów w polskich sklepach, natomiast nie jest tajemnicą, że jedną z najpopularniejszych sieci sklepów w naszym kraju jest przedsiębiorstwo portugalskie, posiadające w swojej ofercie bardzo dużo produktów pochodzenia polskiego.

- Bardzo ciężko jest zmienić przyzwyczajenia konsumentów. Chcemy żeby polscy klienci wspierali polski towar, nawet jeżeli jest to zagraniczna sieć. Jeżeli jednak mamy wybór czy kupić polski produkt w polskim sklepie czy zagranicznym, wybierzmy ten polski sklep - mówi prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Ostrołęce.

Akcja prowadzona będzie na ulicach Ostrołęki również w Wielką Sobotę.

REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×