2021-04-04T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Zadbali, by seniorzy nie czuli się samotni w Święta

REKLAMA
zdjecie 5116
REKLAMA
27
3
7

Są po środku walki z wirusem, dostrzegają problemy i w miarę możliwości szukają rozwiązań. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej widząc samotność i odosobnienie pacjentów szpitali, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej czy seniorów, którym dostarczają ciepłe posiłki, postanowili po raz kolejny zorganizować dla nich łączenie z bliskimi za pomocą Internetu.  

Pierwszą edycję projektu „Łączymy na święta”, 5 Mazowiecka Brygada Obrony zorganizowała przed świętami Bożego Narodzenia, teraz przed Wielkanocą, terytorialsi znów sprawili, że osoby chore, starsze i samotne, które z różnych powodów przebywają w izolacji bez kontaktu ze swoimi bliskimi będą mogli z nimi porozmawiać za pomocą łącza internetowego. Akcja rozpoczęła się wczoraj. Żołnierze wyposażeni w sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i laptopów zorganizowali pierwsze łączenia z Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie (pow. mławski), gdzie chętni pensjonariusze mogli porozmawiać z bliskimi. Dziś akcja łączenia z bliskimi odbywa się z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przasnyszu.

Projekt adresowany jest do seniorów przebywających na oddziałach szpitalnych, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, którzy muszą pozostać w izolacji ze względu na obecną sytuację sanitarno – epidemiologiczną.  Zasady udziału w projekcie są proste, wystarczy, że kierownictwo danej placówki skontaktuje się z brygadą i zgłosi akces uczestnictwa. W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej powstały specjalne grupy żołnierzy, którzy z zachowaniem wszelkich norm i zasad reżimu sanitarnego odwiedzają pacjentów, pensjonariuszy a także osoby starsze i samotne. Za pomocą tabletów i laptopów organizują wideo rozmowę z bliskimi.

Kontakt z drugą, bliską osobą jest dla tych ludzi bardzo cenny szczególnie teraz, kiedy przez tak długi czas przebywają w izolacji bez możliwości rozmowy i zobaczenia się z najbliższymi.  W czasie Świąt, które w normalnych warunkach każdy spędza w gronie najbliższych przy wspólnym stole, samotność tym bardziej może doskwierać.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×