Elektrownia pracuje już zgodnie z planem po tym, jak doszło do rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego Turbozespołu nr 1, w skutek czego do Narwi dostał się olej uszczelniający. Komunikat w tej sprawie wydała grupa Energa.
Komunikat Energa SA:
Efektywna współpraca Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i służb Elektrowni spowodowała, że potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego i ekosystemu rzeki Narwi zostało zneutralizowane.
Przypomnijmy, że w Energa Elektrownie Ostrołęka SA doszło do rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego Turbozespołu nr 1. Pomimo szybkiej reakcji na zdarzenie, olej w ilości ok. 3 m3 dostał się do wody chłodzącej i pojawił się na zrzucie wód pochłodniczych. Ze wstępnych szacunków wynika, iż do rzeki przedostało się zaledwie około 0,6 m3 oleju. Powiadomiono PSP i WIOŚ. W efekcie działań ratowniczych i zabezpieczających prowadzonych przez PSP i obsługę Elektrowni, potencjalne zagrożenie zostało zneutralizowane. Służby zakończyły akcje w niedzielę, tj. 20.10.2019 r., po godz. 18.
Energa Elektrownie Ostrołęka SA wsparła akcję organizacyjnie i finansowo. Sytuacja po awarii w Energa Elektrownie Ostrołęka została opanowana. Elektrownia pracuje zgodnie z planem.
Wasze opinie
STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:20 21-10-2019, 38%
Zgodnie z planem - pisowcy pobierają kasę.
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:41 21-10-2019, 65%
Dzień dobry!
Drogi koleżko! Niue podniecaj się kasą PiSowców bo dostaniesz zajadów na pyszczku...
Pozdrawiam...
~Autostrada..., 16:33 21-10-2019, 36%
@~Anna - Kurpiowska Panna
Nie martw się jego zajadami...przejmuj się swoim dupościskiem...PiS-dnięta torbo.
~Anna - Kurpiowska Panna, 16:55 21-10-2019, 65%
@~Autostrada...
Dzień dobry!
Brzydal jesteś, cny Autostrado, ale i tak cię lubię... Musisz być mój... mój... tylko mój...
Pozdrawiam, Anna - Kurpiowska Panna - Torba z Dupościskiem...
~Gość, 15:55 21-10-2019, 74%
Tak to się robi, szybkie poinformowanie służb i do usuwania awarii. Trzaskowski może się uczyć
~Gość, 19:19 21-10-2019, 40%
Szybko, żarty sobie stroisz.
To co poszło do rzeki usunięte zostało może w 70%, reszta zatrzymała się na roślinach i nadal będzie truła rzekę
~Gość, 08:50 22-10-2019, 50%
To sprawdź ile minęło czasu od awarii do poinformowania odpowiednich slużb i podjecia działań w ostrołęce i w warszawie.
I wtedy możemy podyskutować, zapraszam.
~Gość, 08:53 22-10-2019, 40%
A wyciek z Czajki który rozlał się aż do Bałtyku nie boli Cię? Chemikalia i ścieki z Czajki zatruły znacznie więcej. Owszem awarie mogą być wszędzie ale chodzi o reakcję a raczej jej czas.
~Gość, 10:26 22-10-2019, 50%
A wyciek z Czajki który rozlał się aż do Bałtyku nie boli Cię? Chemikalia i ścieki z Czajki zatruły znacznie więcej. Owszem awarie mogą być wszędzie ale chodzi o reakcję a raczej jej czas.
~Gość, 10:42 22-10-2019, 50%
Nie zatruły więcej
~Gość, 10:44 22-10-2019, 34%
Ściemniają jak mogą najpierw było 3 do 5 ton, potem 3m3, a na koniec 600l? Tylko kto w to uwierzy jak ciągnęło się to na 35 km?
~Gość, 20:35 22-10-2019, 100%
Pomyśl idioto , olej unoszony jest na powierzchni rzeki a nie wypelnia calego koryta rzeki . Bedzie widoczny na powierzchni rzeki nawet i 40 km dalej ale jego ilosc bedzie sladowa
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.