eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zakład Karny w Przytułach Starych: Korczak w więziennym drelichu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. Arkadiusz Michalak/ZK Przytuły Starefot. Arkadiusz Michalak/ZK Przytuły Stare
REKLAMA

Więźniowie z Zakładu Karnego w Przytułach Starych wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej. Jako grupa teatralna „Upadłe Anioły powstają” wystawili sztukę opartą na twórczości Janusza Korczaka.

Spektakl w wykonaniu więźniów z ZK Przytuły Stare zatytułowany „Wszyscy jesteśmy Korczakami naszych czasów” zdobył specjalne wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka za podjęcie problematyki praw najmłodszych oraz przybliżenie postaci Janusza Korczaka. Sztukę napisał jeden z osadzonych Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Tematem przewodnim utworu jest rola rodziny w życiu dziecka, prawa dziecka, o których przypomina wywołany przez osadzonych duch Korczaka. Poruszona została również tragedia najmłodszych w warszawskim getcie.

Organizatorem konkursu, który odbywał się w dniach 15-17 kwietnia był dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędem Miasta w Poznaniu. Do współzawodnictwa stanęło 10 zespołów teatralnych z całej Polski.

Więźniowie naszego zakładu przygotowywali się do konkursu około 4 miesięcy, pod opieką por. Pawła Suskiego wychowawcy do spraw kulturalno-oświatowych. Ogromnym zaszczytem dla grupy teatralnej z Zakładu Karnego w Przytułach Starych, na II Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej, było specjalne wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka za podjęcie problematyki Praw Dziecka i przybliżenie postaci Janusza Korczaka – poinformowała nas Agnieszka Chaberek, rzecznik prasowy ZK w Przytułach Starych.

fot. Arkadiusz Michalak/ZK Przytuły Starefot. Arkadiusz Michalak/ZK Przytuły Stare
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×