eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II w większym gronie

REKLAMA
fot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęcefot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce
REKLAMA

Podczas sobotniej mszy świętej w sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce miała miejsce uroczystość włączenia nowego brata w szeregi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. - Kandydat Grzegorz zapoznał się z Regułą Zakonną i jego prawami, przygotowywał się w Okresie Próby i potwierdził chęć wstąpienia w szeregi Rycerzy św. Jana Pawła II - czytamy w relacji.

- Nowy Brat otrzymał tytuł: Rycerza Wiary, I stopień Rycerski. Głównym przesłaniem tego charyzmatu, jest stałe pogłębienie życia religijnego, poprzez szczególne umiłowanie Modlitwy Różańcowej. Kandydat Grzegorz zapoznał się z Regułą Zakonną i jego prawami, przygotowywał się w Okresie Próby i potwierdził chęć wstąpienia w szeregi Rycerzy św. Jana Pawła II. Zewnętrznym znakiem włączenia było przyjęcie szaty zakonnej, Płaszcz Rycerski, złożenie w duchu pokory Roty Ślubowania, nałożenie pektorału, poświęcony Różaniec i błogosławieństwo. Ufamy, że obowiązki Rycerskie będzie wykonywał właściwie. Bogu niech będą dzięki! Totus Tuus! - poinformowała parafia św. Antoniego w Ostrołęce.

Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II.

Ścieżka Ku Świętości

Centralnym punktem działań Rycerzy Jana Pawła II jest dążenie do osiągnięcia świętości przez swoich członków. To nie tylko kwestia osobistego rozwoju, lecz także zaangażowania w obronę wartości chrześcijańskich, poczynając od nienaruszalności życia - od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Wartość Patriotyzmu i Edukacji

Nieustannie kładą nacisk na rozwój patriotyzmu oraz miłości do ojczyzny. Ich praca opiera się na promowaniu nauczania Jana Pawła II, co postrzegają jako klucz do wzmacniania katolickiej duchowości wśród świeckich. Wspierają również duchowieństwo we wszystkich sferach ich posługi, starając się wzmacniać więź braterstwa.

Dzieło Nowej Ewangelizacji

Poprzez nową ewangelizację i kontynuację działań Jana Pawła II, Rycerze Zakonu konsekwentnie przekazują treści i formy jego nauczania. Ich wysiłki koncentrują się na codziennym życiu, dążąc do umacniania wiary, rozwijania duchowości oraz pielęgnowania wartościowanych czynów miłosierdzia.

Zakon nie ogranicza się jedynie do wewnętrznej formacji. Jego czyny miłosierdzia obejmują członków, ich rodziny, parafię i szerzej – diecezję. W praktyce angażują się w pomoc potrzebującym, otaczając ich modlitwą oraz starając się wesprzeć ich także materialnie.

REKLAMA
fot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęcefot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce
fot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęcefot. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×