zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-06-26T09:35:27+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zakończenie roku szkolnego w 2 SLO im. Toniego Halika w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
2
1
1

W piątek, 25 czerwca 2021 roku społeczność 2. SLO im Toniego Halika pożegnała kolejny już, 27 rok szkolny. Jak ten czas wspominają uczniowie i dyrekcja?

Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie 2SLO spotkali się na auli, by pożegnać uroczyście wyjątkowy rok szkolny 2020/2021. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęto  odśpiewaniem hymnu państwowego, po nim dyrektor szkoły Adam Ochenkowski odczytał list Ministra Edukacji i Nauki.

W swoim przemówieniu dyrektor szkoły mówił o doświadczeniach kończącego się roku szkolnego. Podziękował rodzicom w realizacji wielu przedsięwzięć szkolnych. Słowa podziękowania skierował również do nauczycieli za ofiarną pracę w tym trudnym czasie. Życzył wszystkim wakacji pełnych słońca i wrażeń, umiejętności czerpania z wolnego czasu, a przede bezpiecznego powrotu do szkoły.

Był to wyjątkowy czas– zaledwie po niespełna dwóch miesiącach musieliśmy ponownie zamknąć się w domach i tam uczyć się zdalnie. Ominęło nas kilka wydarzeń z kalendarza szkolnego. Uczniowie klas trzecich nie mogli bawić się na corocznym balu studniówkowym, nie było wiosennego rajdu Nadnarwiańskim Szlakiem i obozu wojskowego, zabrakło także corocznych majowych obchodów Dnia Patrona Szkoły. Mimo tych nieoczekiwanych trudności zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności i samodyscypliny. W maju ponownie z radością na kilka tygodni wróciliśmy do szkolnych ławek.

- mówił dyrektor Adam Ochenkowski

Głos zabrała zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Ewa Dziełak-Załęska. W imieniu rodziców podziękowała za poświęcenie, cierpliwość i wytrwałość nauczycieli w tym szczególnym roku. Przekazała wszystkim życzenia bezpiecznych i udanych wakacji.

W dalszej części dzisiejszej spotkania dyrektor szkoły nagrodził najlepszych uczniów. Odznakę „Prymus Szkoły” za średnią co najmniej 5.0 otrzymali: Kinga Święcka kl.IIb, Bartłomiej Przychodzeń kl.IIb, Joanna Grosfeld kl.IIb, Bartosz Stolarczyk kl.IIA (po raz drugi). Kolejną nagrodą była „Złota Tarcza” oraz świadectwo z wyróżnieniem dla uczniów za średnią 4,75: Bartosz Stolarczyk IIA, Dziczek Anna IIb, Święcka Kinga IIb, Zyśk Aleksandra IIb, Łada Patrycja IIb, Shukayeva Darya kl.IA. Ponadto uczniowie za średnią 4,0 zostali nagrodzeni listem pochwalnym, byli wśród nich: IA - Czapnik Natalia, Kamionowski Szymon, Milewski Krystian, Prusaczyk Maciej, Podolak Iza, Demkowicz Olga, z klasy IIA -  Duda Zuzanna, Dziełak Natalia, Pijanowska Ilona, Stolarczyk Bartosz, Rurka Mikołaj, Rybiński Norbert, Wojtczyk Wiktoria, Mrugacz Oliwia, z klasy IIb: Dziczek Anna, Grosfeld Joanna, Łada Patrycja, Zyśk Aleksandra, Święcka Kinga, Przychodzeń Bartłomiej. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali również nagrody książkowe.

Dyrektor szkoły przekazał uczniom nagrody Prezydenta Miasta z Samorządowej Gali Uczniowskiej, która w tym roku odbyła się online. W kategorii „najwyższa średnia końcowo roczna” nagrodzony został Bartosz Stolarczyk, natomiast „najlepszym sportowcem” został Eliasz Napiórkowski z klasy IIA. Na koniec tej części uroczystości Dyrektor szkoły poinformował o szczególnym wyróżnieniu, Stypendium Prezesa Rady Ministrów, do którego zostali zgłoszeni uczniowie: Bartosz Stolarczyk i Kinga Święcka.

Kolejnym elementem piątkowej uroczystości był montaż słowno– muzyczny przygotowany przez młodzież klasy IA i IIB. Uczniowie na wesoło pożegnali się ze szkołą na dwa miesiące. Podsumowali miniony rok i z humorem wspominali najtrudniejsze chwile w codziennym uczniowskim życiu.

 

REKLAMA
zdjecie 5160

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×