2018-09-01T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zakończyliśmy sondę wyborczą! Oto WYNIKI

REKLAMA
REKLAMA
4
2
97

Zakończyliśmy sondę wyborczą, w której pytaliśmy naszych czytelników, na jaki komitet wyborczy oddadzą głos 21 października br. w wyborach samorządowych. Oto wyniki!

W sondzie zagłosowało 706 osób. Organizując sondę, korzystaliśmy z zewnętrznego skryptu hanzo.pl, tak by głosowanie było jak najbardziej obiektywne. Wszelkie zastrzeżenia co do działania sondy należy zgłaszać tutaj w dziale "kontakt".

Najwięcej głosów - 34% - zebrał KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka, którego liderem jest Jakub Frydryk. Drugie miejsce z wynikiem 26% zajęło Prawo i Sprawiedliwość, a na miejscu trzecim z 16% głosów uplasowała się Koalicja Obywatelska PO+Nowoczesna. Kolejne miejsca zajęły komitety: KWW Ostrołęka Dla Wszystkich - 8%, KWW Nasza Ostrołęka - 6% i Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki - 1%. Aż 8% uczestników ankiety uznało, że nie będzie głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października 2018 roku. Ewentualna druga tura zaplanowana jest dwa tygodnie później - 4 listopada.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~psl, 12:24 01-09-2018,   92%
Jakiś oszukany ten sondaż - normalnie wygrałby psl
odpowiedz   •   oceń :  
~PSL, 12:34 01-09-2018,   0%
@~psl TZN Prusik
odpowiedz   •   oceń :  
~do wyborow, 15:13 02-09-2018,   86%
@~psl Głosowaliście na PiS, więc ich rozliczać z dworców, mostów, ulic, komunikacji, połączeń autobusowych, rozkładu jazdy, funkcjonowania basenu, podatków, nagród i premii. Wszyscy niezadowoleni z rozwoju miasta zapraszam do wyborów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Idę głosować, 15:36 02-09-2018,   88%
@~do wyborow Fontanna za 1,2 miliona złotych, a miasto do dziś nie jest właścicielem dworca autobusowego,

Przeprawa tymczasowa za ponad 11,6 miliona złotych, gdy rząd PiS rozdaje pieniądze na mosty z programu "mosty dla regionów" aż 80% dopłaty i wystarczyłoby na nowiutki most dla mieszkańców, a nie przeprawę do rozebrania

a ciekawe ile milionów złotych rozdano na nagrody i premie z budżetu miasta? nikt o tym nie chce mówić taki to bolesny temat, a te pieniądze pochodzą od nas pracujących, którzy utrzymują państwowe i samorządowe instytucje. Każdy z nas pracujących wie jak ciężko trzeba zapracować na nagrody lub premie, więc chyba mamy prawo wiedzieć jak rozdawane są pieniądze podatników (miedzy innymi nam odebrane pieniądze)

Co na to wyborcy? Zapraszamy wszystkich do wyborów, każdy głos jest ważny zarówno tych za czy przeciw. Niech to mieszkańcy decydują o przyszłości miasta dla siebie, swoich dzieci i wnuków, a nasze pieniądze zostaną spożytkowane właściwie na rozwój miasta i dobro mieszkańców. Co cztery lata mamy przywilej rozliczać , tych którym powierzyliśmy nasz głos i nasz los, więc idźmy do wyborów.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 16:37 02-09-2018,   16%
@~Idę głosować Co chcą zrobić inni?
odpowiedz   •   oceń :  
~dobra zmiana, 17:45 02-09-2018,   86%
@~tępiciel lemingów Dać miastu szansę odetchnąć od tych, którzy rządzą kilkanaście ładnych lat, a w oświadczeniach majątkowych podorabiali się milionów złotych, nieruchomości, domów, działek, biznesów, dewiz, papierów wartościowych, akcji i całe życie na państwowych posadkach.
Całe rodziny pozatrudniane przez urząd miasta i podległe podmioty, a wynagrodzenia, premie i nagrody co rok wyższe, ale oni zbyt często nic nie mogą zrobić dla mieszkańców. Jak nic nie możecie dla miasta i dla nas zrobić to trzeba was zmienić na mniej obciążających budżet miasta, bardziej wydajnych, efektywnych, młodych i kompetentnych. Przy okazji zmian kadrowych rozliczyć tych co są, a może coś wróci do budżetu miasta po prześwietleniu przetargów, egzekwowaniu kar za opóźnienia, wyprzedaży czy umarzania podatków w ubiegłych latach.
Nikt nie jest nieomylny, a każda odzyskana złotówka przyda się miastu, które tonie w rekordowych długach.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 18:09 02-09-2018,   18%
@~dobra zmiana Ale co chcą zrobić konkretnie, bo to tu tylko propaganda.

Wymienią na swoich. Tylko to potrafią.
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca, 18:43 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Jaka propaganda? Ja tu widzę miliony złotych oszczędności na samych premiach i nagrodach dla budżetu miasta. A jak jeszcze przesuniemy się w pozyskiwaniu dotacji z końcowych pozycji na początek listy, to wystarczy, aby miasto zaczęło ponownie rozwijać się, przyciągać inwestorów, młodzi ludzie dostaną pracę w mieście i założą rodziny, wpłynie więcej podatków do budżetu, będziemy w końcu mieć swój własny dworzec PKS, zmieni się rozkład jazdy MZK na przyjazny dla pracujących się i uczących się, elektrownia zacznie się do leczenia ludzi w Ostrołęckim szpitalu, może uda się unieważnić przetarg na przeprawę tymczasową i odzyskać pieniądze to skorzystamy z programu rządowego na budowę trzeciego mostu na wysokości ronda Łupaszki, zacieśnimy współpracę z ościennymi gminami, zamiast podbierać im ziemię, oczyścimy spółki miejskie ze zbędnych etatów, zlikwidujemy straż miejską... Ile to zaoszczędzonych lub pozyskanych milionów złotych na nowe projekty w mieście? W końcu z deficytowych spółek miasta może zaczniemy pozyskiwać dochody tak niezbędne dla rozwoju naszego zaniedbanego miasta, aby odzyskało swoją przeszłą świetność.  W pierwszym okresie musimy w rozwoju dogonić takie miasta jak Łomża czy Siedlce świetnie zarządzane przez PiS.  Nowy prezydent to nowe możliwości dla mieszkańców. Ci co nic nie mogą powinni odejść. Życzymy im powodzenia i sukcesów na innych stanowiskach z dala od Ostrołęki. Nigdy Was nie zapomnimy. Powodzenia na nowych stanowiskach partyjnych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Racja, 18:54 02-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Sama likwidacja straży miejskiej to ile to milionów złotych z budżetu, wystarczy na dworzec autobusowy, a jak polikwidują zbędne etaty prezesików, dyrektorków, kierowników to dodatkowe zaoszczędzone miliony złotych. Tych co mają wiek emerytalny powysyłać na emerytury zatrudnić młodych, wykształconych za mniejsze pieniądze. Wszędzie oszczędzamy miliony złotych, które może miasto wykorzystać na inwestycje przyjazne dla mieszkańców.  
odpowiedz   •   oceń :  
~reformator, 19:12 02-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Nowy prezydent w Ostrołęce to szansa dla ludzi spoza układów. Szansa rozwoju dla ludzi niedocenionych, a ciężko pracujących dla miasta od lat ma rożnych stanowiskach co tylko może wpłynąć na efektywność i motywację do pracy, lepsze traktowanie petentów i pomocy potrzebującym, zapracowanym w rozwiązywaniu problemów administracyjnych zapracowanych mieszkańców. Stary spracowany prezydent powinien już odejść. Miastu potrzeba ludzi z doświadczeniem, ale niezależnych. Przy okazji rada miasta całkowicie do wymiany zwłaszcza długoletni działacze PIS-TPO.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 19:30 02-09-2018,   19%
@~wyborca "będziemy w końcu mieć swój własny dworzec PKS"

Naprawdę to zrobi Wasz prezydent? Od tego jest prezydent miasta? Budowa dworca PKS to zadanie miasta? Daj spokój.

"zacieśnimy współpracę z ościennymi gminami, zamiast podbierać im ziemię"

Naprawdę nie chcecie powiększać obszaru miasta, jeśli są chętni do przejścia do miasta? Dajcie spokój.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:50 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Wiesz doskonale, że np. Rzekuń nie będzie chciał współpracować z obecnym prezydentem, a kandydat z PiS w gminie Rzekuń nie ma szans, więc tylko nowy prezydent będzie mógł współpracować i tylko nowemu mieszkańcy Rzekunia mogą wybaczyć.
Likwidacja straży miejskiej w Ostrołęce tylko dobrze wpłynie na relacje Ostrołęka - Rzekuń wspólne odzyskanie zaufania wymaga poświęceń. Bardzo dobre relacje Ostrołęka -Rzekuń tylko mogą zachęcić inne ościenne gminy, które nie mają zaufania bojąc się o własne tereny do wspólnego działania dla regionu, aby przyciągnąć inwestorów, którzy omijają nasz region. Mieszkańcy ościennych gmin tylko skorzystają jak Ostrołęka będzie miała dworzec, ich wyborcy będą mieli dostęp do zlokalizowanych na naszym terenie przedsiębiorstw, sklepów, kultury, nauki i opieki zdrowotnej. Skorzystają wszyscy w regionie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:08 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Wy chcecie miasto odciąć od regionu, inni zechcą połączyć. Wy podbierać ziemie ościennym gminom, inni oferować współprace i nawiązywać wspólne projekty. Wy pozbywacie się dochodów płynących od ludzi z regionu, odcinając ich od naszych  przedsiębiorców. Więcej uczniów z regionu w naszych szkołach to większe dotacje dla szkół, gwarancja utrzymania miejsc pracy i rozwoju kompetencji.  Wy żyjecie przeszłością dbając o umarłych budując muzea, my stawiamy na przyszłość na żywych i potrzebujących pomocy np. przyciągając lekarzy specjalistów.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 21:12 02-09-2018,   20%
Naprawdę odmówilibyście wnioskowi o przyłączenie do miasta? Dajcie sobie spokój.
odpowiedz   •   oceń :  
~WOS, 08:25 03-09-2018,   100%
@~tępiciel lemingów Wiele osób uciekło z Ostrołęki na peryferia, nie po to, aby siłą ich ponownie przyłączyć zwłaszcza, że w mieście płaci się więcej podatków czy opłat.
odpowiedz   •   oceń :  
~Hahahihi, 12:24 01-09-2018,   93%
Z 706 głosów? Ale to wiarygodne. Chyba sam Kleczkowski więcej uzyskał w wyborach. Jak na tyle propagandy to sukces z rozmachem panie bezpartyjny, ale może poparcia na mandat radnego wystarczy, bo prezydentura poza zasięgiem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:33 01-09-2018,   10%
@~Hahahihi drażnią mnie taki głupie komentarze, może ktoś staruje żeby pokazać ludziom że można, przypominam że jest demokracja i jesli taki Frydryk ma ochotę startować to czego mu bronicie ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:34 01-09-2018,   95%
@~Hahahihi 34% z 706 to 240 głosów, trochę za mało nawet żeby lista mandat ugrała.
odpowiedz   •   oceń :  
~stanislaw, 12:46 01-09-2018,   93%
Ten numer PiSu z Frydrykiem się nie może udać bo mieszkańcy Ostrołęki są inteligentni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:54 01-09-2018,   17%
@~stanislaw Tak samo jak numer SLD i PO. Kryptyokalicja udająca niezależnych. Mieszkańcy są inteligentni, nie postawią na lewactwo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaro, 12:58 01-09-2018,   9%
Jest demokracja, więc się odpier...cie! Jakub ma ochotę startować, chce przedstawić swoją wizję miasta. OK, ma takie prawo. Nie chcesz na niego głosować to idź zagłosuj na PiS lub czerwoną zarazę. Nikt ci nie broni. A wybory wszystko zweryfikują. Opłaceni hejterzy plują aż miło a jeden burak to nawet za to zapłaci. Miłej soboty ;)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:15 01-09-2018,   99%
@~Jaro Który?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:04 01-09-2018,   81%
Miasto bez własnego dworca.dobry gospodarz
odpowiedz   •   oceń :  
~R, 13:17 01-09-2018,   21%
Ta, PO sprzedało PKS izraelskiemu Mobilisowi i mamy co mamy. Jak miasto i powiat chciały kupić to platformiany minister powiedział nie.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 13:21 01-09-2018,   82%
@~R Czy w mieście brakuje ziemi pod nowy dworzec PKS? Czy rząd nie ma pieniędzy w budżecie na takie cele? Miasto ma wystarczająco dużo ziemi, a rząd PiS wszystkim rozdaje pieniądze ( wystarczy spojrzeć na Łomże, Siedlce i innych). Czyli dworzec dawno można było by wybudować i zarządcą byłoby miasto, stworzyłoby miejsca pracy i podnajęło lokale oraz czerpało zyski. Dlaczego nikt nic nie zrobił jak problem jest od kilku lat? Transport był zapewniony przez państwowego przewoźnika Polonus (dawny PKS), który u nas chciał otworzyć swój oddział, stworzyć miejsca pracy i podatki, ale zrezygnował, gdyż urząd miasta nie zapewnił im dworca PKS spełniającego odpowiednie warunki techniczne i bezpieczeństwo. Ratusz miał obowiązek dogadać się z prawowitym właścicielem ziemi (kościołem), wynająć, wyremontować i stać się zarządcą dworca lub wybudować nowy dworzec na swoich gruntach, a tego nie zrobił przez co mieszkańcy stracili wiele połączeń autobusowych z regionem.  Co do mostów, zamiast przeprawy tymczasowej za które zapłacił w 100% budżet miasta (czyli mieszkańcy) z środków rządowych mógłby powstać piękny nowy most z programu "mosty dla regionów" 80% finansowania czyli nawet 60-80 milionów, a nic nie dostaniemy. Stary most został wyremontowany za pieniądze elektrowni, a to takie minimum za zatruwanie miasta od kilkudziesięciu lat. Czyli w tej chwili nic od rządu nie otrzymaliśmy, więc co robią z tym przez nas wybrani politycy PiS? Dlaczego nasze miasto dostaje tak mało środków z zewnątrz? Dlaczego rząd nie inwestuje w Ostrołękę i region? Dlaczego nie tworzy się specjalnych stref ekonomicznych, aby powstały zakłady pracy i fabryki? Młodzi ludzie muszą opuszczać miasto, nie zakładają rodzin i tu nie wracają, bo po co? Gdy nie ma pracy, mostów, dworców  i dróg. Jeżeli ty z kolegami partyjnymi nie potraficie rządzić miastem, to może trzeba rządy oddać w ręce młodszych, którzy zdobędą pieniądze na rozwój miasta. Młodzi z PiS powinni zacząć działać, gdyż starzy wyjadacze myślą tylko o stołkach, premiach i nagrodach, a obietnice? Kto by pomyślał, że w zaledwie 3 lata po wygranych wyborach Ostrołęka zostanie bez komunikacji autobusowej i odcięta od regionu, bez możliwości rozwoju, zadłużona na rekordową sumę, a aktualnie rządzący politycy w mieście, uważają, że rozkopanie paru ulic i pogłębienie portu wystarczy, aby wygrać po raz kolejny wybory. Podwyższajcie sobie wypłaty, nagrody czy premie, po obsadzajcie stołki, ale macie budować nasze miasto, przyciągać zakłady i fabryki , odnawiać osiedla, budować mosty, dworce, drogi i ulice, gdyż mieszkańcy tego oczekują, po to zostaliście wybrani, a nie aby biadolić o PO-PSL i innych tematach zastępczych. Mieszkańcy mają mieć zapewnioną komunikacje w mieście i ze światem, bezstresowe dojazdy do pracy, szkoły czy lekarza, zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp no edukacji, za to bierzecie bardzo duże pieniądze, więc do roboty.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rh+, 16:28 01-09-2018,   24%
@~??? Platforma sprzedała ostrołęcki PKS izraelskiej spółce opowiadając oświetlanej przyszłości. Mało tego do tak sprywatyzowanego PKSu od razu trafili ostrołęccy działacze PO i nim zarządzali. A kto winny? PiS? Od tego, że napiszesz i 4 strony tych dyrdymałów faktów nie zmienisz obrońco POpeliny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rh-, 16:55 01-09-2018,   81%
@~Rh+ To co proponujesz? Mieszkańcy mają zostać bez dworca autobusowego? Czy ma być tak jak PiS obiecał w wyborach, że wszystko będzie państwowe? POLONUS jest państwowy, a dworca izraelska spółka nie zabrała, bo codziennie przed nim przechodzę to co robi PiS, że dworzec nie należy do miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 17:50 01-09-2018,   81%
@~Rh+ Co za de bilne myślenie. PiS rozdaje pieniądze przed wyborami samorządom, a my nie weźmiemy na nowy dworzec, nowy most, na przedszkola, na żłobki, na miejsca pracy, bo to PO powinno nam dać za darmo w 2010 roku, a nie dała? Typowe myślenie fanatyków "odmrożę sobie uszy na złość" To po co głosowałeś na PiS jeden baranie z drugim? Proponuję wizytę u psychiatry, gdyż mieszkańcy, podatnicy i wyborcy oczekują od rządu spełnienia obietnic, w innym wypadku miasto wymrze zamiast rozwijać się.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:15 01-09-2018,   77%
@~Rh+ Trafiły żony działaczy PiS
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:22 01-09-2018,   25%
Czy ktoś przekazał władzom miasta dworzec PKS, żeby mogli tam "gospodarzyć"?
odpowiedz   •   oceń :  
~KK, 08:52 02-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów A czemu kościół miastu ma robić prezenty? Wszystko chcielibyście za darmo? Dostaliście mosty za darmo i  w jakim stanie są?
Wybudować swój i zarządzać tak jak wszyscy robią.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 09:30 02-09-2018,   22%
@~KK A czemu miasto ma komuś robić prezenty? Wszystko chcielibyście za darmo od miasta. Wybudujcie swój i zarządzajcie tak jak wszyscy robią. Od komunikacji w powiecie nie jest miasto.
odpowiedz   •   oceń :  
~KK, 09:45 02-09-2018,   81%
@~tepiciel lemingów Nie wprowadzaj mieszkańców w błąd. Rola miasta i gmin jest zapewnienie dworców, wiat i przystanków. Komunikacją zajmuje się przewoźnik. Był państwowy Polonus, ale ratusz znając problem od tylu lat nic nie zrobił, aby stać się właścicielem dworca, a nie odkupił, ani nie wydzierżawił od właścicieli ani nie wybudował, ale jak myśli się tylko o ciepłych posadkach,  astronomicznych wynagrodzeniach premiach i nagrodach to potrzeby wyborców schodzą na ostatni plan. Dla przypomnienia to Ratusz zarządza pieniądzmi podatników i to są nasze pieniądze, więc jakie "darmo" Czy wybrańcy z jednej słusznej partii pracujący w samorządach biorą nagrody za "darmo" raczej nie? więc za co? Za sam koszt utrzymania straży miejskiej przez mieszkańców mielibyśmy piękny nowy dworzec, a tak mieszkańcy nie będą mogli dojechać autobusami do lekarzy specjalistów w regionie, młodzież do wyższych szkół, rodziny odwiedzić bliskich i groby zmarłych w Ostrołęce.  
Wam z PiS to nie przeszkadza? Rozumiem, że nie zrobicie nic? Czemu mnie to nie dziwi. Taki mamy klimat.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:50 02-09-2018,   30%
@~KK Nie wprowadzaj mieszkańców w błąd. Rolą miasta i gmin, jest zapewnienie dworców tylko w tym przypadku, jeśli są ich właścicielem lub nim zarządzają:

"Do zadań własnych gminy w zakresie publicznego transportu zbiorowego od 1 marca 2011 r. należą budowa, przebudowa i remont:

● przystanków komunikacyjnych oraz dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina, "

Ratusz nigdy nie był właścicielem lub zarządzającym dworcem. Nie mógł starać się o to, by być właścicielem dworca, bo nie może być organizatorem komunikacji w powiecie.
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 11:04 02-09-2018,   77%
@~tępiciel lemingów Tylko, że właściciel dworca nie jest organizatorem komunikacji w powiecie. Organizatorem jest przewoźnik!!! który układa rozkłady jazdy i sprzedaje bilety. Czy parafia organizuje komunikację w powiecie? Wynajmuje przewoźnikom i trzepie kasę, a to miasto powinno mieć dworzec, wynajmować i trzepać kasę. Mącicielu z PiS.

Czy to Ratusz układa rozkłady jazdy dla MZK, a jest właścicielem spółki? Lecz się tępiciel
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:14 02-09-2018,   25%
@~ha ha ha Miasto nie jest przewoźnikiem dalekobieżnym i właścicielem czy dzierżawcą dworca. Czy to ratusz układa rozkład jazdy na dworcu, czy jest właścicielem spółki przewozowej?

"a to miasto powinno mieć dworzec, wynajmować i trzepać kasę"

Lecz się.

Do obowiązków miasta nie należy organizacja przewozów w powiecie. Miasto ma MZK na swoim terenie, a nawet do sąsiednich gmin.
odpowiedz   •   oceń :  
~pa pa pa, 11:28 02-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów Pozwól, że w wyborach mieszkańcy zdecydują czy chcą dworzec PKS czy straż miejską. Wynajęcie i remont dworca to grosze dal budżetu miasta w porównaniu do nagród i premii dla wybrańców, które rozdaje się z budżetu miasta czyli pieniędzy mieszkańców i podatników.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:36 02-09-2018,   27%
@~pa pa pa Miasto nie ma obowiązku utrzymywania dworca dla kursów dalekobieżnych. Zapewnienie transportu ponad gminnego, to zadanie statutowe POWIATU i Starosty. Prezydent ma obowiązek zapewnić mieszkańcom możliwość transportu w ramach miasta.

Czy Ty nie jesteś z powiatu, że tak oglądasz się na miasto w sprawie dworca? Może do starosty się udaj?
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 11:58 02-09-2018,   72%
@~tępiciel lemingów Czy ty nie jesteś z Ratusza? Co powiat ma do dworca w Ostrołęce?
Zagłosuję na każdego kandydata, który zagwarantuje mieszkańcom, że przejmie dworzec, rozwiąże staż miejską, przewietrzy urzędy, spółki miejskie i inne instytucje podległe Ratuszowi. Wyjaśni wszystkie przetargi, wyprzedaże majątku miasta, konkursy na stanowiska, oraz poda do publicznej wiadomości ile wypłacono premii i nagród za sukcesy ( jakie?) z pieniędzy podatników. Kasa jest pusta to skąd fundusze na utrzymywanie wybrańców oraz nagrody?
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 12:15 02-09-2018,   30%
@~podatnik Nie jestem z Ratusza, tylko jestem wyborcą obecnych władz i nie chcę wydawać miejskich pieniędzy na to, co nie leży w obowiązkach miasta. Co ma miasto do dworca w Ostrołęce?

Jeśli Twój STAROSTA nie chce przejąć dworca, to zagłosuj na innego kandydata.
odpowiedz   •   oceń :  
~LOL, 12:43 02-09-2018,   69%
@~tepiciel lemingów A może polski prezydent ma przejąć dworzec? czy WATYKAN?

tępiciel - co za stupid bastard
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 13:21 02-09-2018,   59%
@~podatnik Jestem z Ratusza i nie chcę wydawać miejskich pieniędzy na dworzec w Ostrołęce. Te pieniądze nam się należą i pójdą na:  nagrody i premie dla zasłużonych kolegów i koleżanek.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 13:55 02-09-2018,   40%
@~LOL A może STAROSTA powinien przejąć dworzec, wszak to na terenie powiatu Mobilis prowadził przewozy? Miasto ma na swoim terenie MZK i tym powinno się zajmować.

Ot patologia tu pisze.
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 14:03 02-09-2018,   69%
@~tepiciel lemingów Czemu nie WATYKAN? lub IZRAEL? a może UKRAINA? aby nie ROSJA czy NIEMCY?

Głupich nie sieją a ten tępy partyjniak z PIS brnie w swoje brednie. Czemu nie prezydent skoro Polonus prowadził przewozy po całej Polsce?

Mieszkańcy was przejrzeli. Dużą kasę z nagród i premii bierzecie, a w budżecie nie macie na dworzec. Do wymiany.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 16:13 02-09-2018,   64%
@~tepiciel lemingów Co ma miasto do dworca w Ostrołęce? A podatki z działalności dworca gdzie trafiają od starostwa czy do urzędu miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 16:42 02-09-2018,   45%
@~podatnik Podatki z dworca trafiają do miasta, tak jak każdej firmy na terenie miasta. I co z tego, że podatki trafiają do miasta, czy to oznacza, że miasto ma przejąć organizację komunikacji dalekobieżnej? Pisać rozkłady jazdy PKS?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:23 02-09-2018,   56%
@~ha ha ha Ale tępimy leminga. Aż furczy xD
odpowiedz   •   oceń :  
~TVP, 18:19 02-09-2018,   50%
@~tępiciel lemingów
Po co bzdury opowiadasz de bilu i kto Cię nasłał ?

Premier Mateusz Morawiecki wymienił pięć propozycji PiS na wybory samorządowe, czyli obniżkę rachunków za ciepło, energię i utylizację odpadów, odbudowę połączeń autobusowych i kolejowych czy upowszechnienie dostępu do szybkiego internetu.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 22:08 02-09-2018,   50%
@~TVP PiS wygra do Sejmiku Mazowsza i sejmik przejmie PKS w Ostrołęce. Tak jak to stało się w Łomży, podlaski sejmik przejął PKS w Łomży i regionie.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 08:47 03-09-2018,   100%
@~tępiciel lemingów PiS już przejął PKS nazywa się Polonus. W Łomży miasto zarządza dworcem, w Ostrołęce  prywaciarze. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zagłosuje na PiS.
odpowiedz   •   oceń :  
~mik, 13:59 01-09-2018,   23%
Najlepszy komentarz napisał R
odpowiedz   •   oceń :  
~RR, 14:04 01-09-2018,   78%
@~mik Sam tego nie wymyślił to tylko czysta propaganda TVP, spranie mózgu i brak własnego zdania, ale ten typ tak ma.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 18:32 01-09-2018,   28%
@~RR Propagandę to Ty siejesz.

"W 2009 roku ówczesne Ministerstwo Skarbu poinformowało o zamiarze sprzedaży PKS-u. Prezydent Janusz Kotowski przygotował wówczas ciekawą propozycję samorządowego porozumienia, które mogłoby przejąć PKS i zapewnić sieć przejazdów w regionie. Rada Miasta Ostrołęki podjęła stosowną uchwałę (nr 389/LII/2009), a prezydent doprowadził do porozumienia międzypowiatowego, które podpisali oprócz prezydenta także starostowie powiatów ostrołęckiego, wyszkowskiego i ostrowskiego. Inicjatywę samorządów popierały związki zawodowe.

28 grudnia 2009 roku do Ministerstwa Skarbu Państwa trafiło pismo władz Ostrołęki, które zaproponowały komunalizację spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrołęce S.A. Niestety ministrowie rządu PO kategorycznie i bez uzasadnienia odrzucili pomysły samorządowców.

W piśmie z dnia 7 stycznia 2010 roku od podsekretarza stanu Mikołaja Budzanowskiego czytamy: "Pragnę poinformować, że zaawansowany jest proces prywatyzacji ww. spółki. W ocenie Ministerstwa Skarbu Państwa proces ten rokuje nadzieje na znalezienie inwestora, który zapewni spółce dokapitalizowanie oraz trwały rozwój, co przyniosłoby korzyści zarówno spółce jak i regionowi".

Mimo sprzeciwu związkowców i kontrpropozycji samorządów – ówcześni ministrowie z Platformy Obywatelskiej Aleksander Grad i Mikołaj Budzanowski z determinacją dokonali sprzedaży przynoszącego zyski państwowego przedsiębiorstwa. Firma Mobilis Group, której właścicielem jest izraelski Egged, pod koniec 2010 roku nabyła ostrołęcki PKS.
Nowy właściciel przejął nie tylko tabor, ale też wydzierżawił bazę przy ul. Zawadzkiego oraz dworzec przy Bogusławskiego. Wyczekiwanych przez wielu inwestycji nie było. Zwłaszcza wygląd dworca szpeci Ostrołękę. Niestety samorząd miasta nie mógł w żadnym wypadku poprawić wizerunku tego ważnego fragmentu Ostrołęki. Mógł to zrobić dzierżawca, ale nie zrobił...."
odpowiedz   •   oceń :  
~CC, 18:44 01-09-2018,   80%
@~tępiciel lemingów To co proponujesz? Mieszkańcy mają zostać bez dworca autobusowego? Czy ma być tak jak PiS obiecał w wyborach, że wszystko będzie państwowe i zrepolonizowane? POLONUS jest państwowy, a dworca izraelska spółka nie zabrała, bo codziennie przed nim przechodzę to co robi PiS, że dworzec nie należy do miasta? Nie zależy im na odkupieniu dworca? Wszystkim samorządom rząd rozdaje pieniądze. Wszędzie ogłaszają, ile powstanie zakładów, fabryk, mostów, przedszkoli i żłobków, a co u nas nic? Tylko oczyszczą port z mułu i rozkopią kilka uliczek? My mieszkańcy zostaniemy bez dworca autobusowego i połączeń z regionem, aż do momentu, gdy wróci do władzy PO i odkupi dworzec? Przestań pić, bo wóda mózg Ci wyżarła.
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca, 18:52 01-09-2018,   76%
@~tępiciel lemingów Polonus (dawny PKS) państwowy przewoźnik zrezygnował z przewozów, gdyż Ostrołęka nie ma dworca autobusowego i placu manewrowego w odpowiednim stanie technicznym, aby zapewnić bezpieczeństwo. Według ustawy to miasta i gminy są odpowiedzialne za dworce, wiaty i przystanki autobusowe, a nie prywatne firmy. Zbyt prosto zwalić swoją odpowiedzialność na innych. Normalnych pracujących i dojeżdżających  ludzi już mdli na wasze "to nie my to oni", a wypłaty , nagrody i premie bierzecie i to nie małe. ( czy takie jak 2009 roku?)
odpowiedz   •   oceń :  
~lek., 18:55 01-09-2018,   79%
@~tępiciel lemingów Chyba wszyscy już wiedzą, że ~tępiciel lemingów to jakiś partyjniak z PiS trzęsący du.pą o stołek. Gość ma problemy psychiatryczne i trzeba go omijać z daleka, albo Ci sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Mieszkańcom wmawia, że PIC nic nie może jak w TVP trąbią, że mogą wszystko.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel przygłupów, 19:20 01-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów Baranie zaczem coś napiszesz pomyśl Mobilis nigdy nie był właścicielem dworca, ani bazy przy ul. Zawadzkiego tylko dzierżawcą, więc nie mógł tego kupić, ani sprzedać.

"Nowy właściciel przejął nie tylko tabor, ale też wydzierżawił bazę przy ul. Zawadzkiego oraz dworzec przy Bogusławskiego."
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:44 01-09-2018,   29%
@~wyborca Lipna to była prywatyzacja PKSu i rozłożenie komunikacji na Mazowszu. W podobnej sytuacji znalaxł się Pułtusk, Ciechanów, Płock. I co? I kto tam zawalił, też Polonus, samorządy, czy kto tam jeszcze, tylko nie ministrowie z PO?
odpowiedz   •   oceń :  
~Przedsiębiorca, 19:50 01-09-2018,   75%
A kiedy popadały te firmy po prywatyzacji czy jak do władzy doszedł PiS?
Sprawdź ile firm zwija się z Polski, dlatego szybko wprowadza się podatki dla tych, którzy przenoszą firmy za granice.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:24 01-09-2018,   28%
@~tępiciel przygłupów Owco, Mobilis był zarządzającym dworcem. Dlaczego rząd sprzedał PKS zamiast dać samorządom?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kierowca, 20:29 01-09-2018,   74%
@~tępiciel lemingów Nie dali, bo Ostrołęka strasznie zadłużyła MZK.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:13 01-09-2018,   25%
@~Kierowca Przecież to nie Ostrołęce miał być dany PKS tylko sejmikowi mazowsza. Tak jak to zrobiono z Łomżyńskim PKS, rząd przekazał go nieodpłatnie samorządowi podlaskiemu. Dlaczego nie u nas?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:19 02-09-2018,   80%
@~tępiciel lemingów Nie zrozumiesz, ale w Łomży dworzec stoi na miejskich gruntach, a nie kościelnych.  Teraz rząd PiS, który wszystko może jak w nocy napiszą ustawę na kolanie i przegłosują to mogą przejąć ziemie kościoła z dworcem.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 09:32 02-09-2018,   19%
No to w czym problem? Niech organizator przewozów w powiecie kupi od miasta teren i buduje dworzec. Nie musi korzystać z gruntów miejskich.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 09:33 02-09-2018,   18%
@~tępiciel lemingów Błąd -Nie musi korzystać z gruntów parafii.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wrrr, 09:49 02-09-2018,   79%
@~tepiciel lemingów A czemu wy z PiS chcecie dysponować gruntem kościelnym?  Ustawa jasno określa, że to miasto a nie przewoźnik ma zagwarantować mieszkańcom dworce i przystanki. Co ma do tego przewoźnik?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemngów, 10:06 02-09-2018,   19%
@~Wrrr A czemu Ty z antyPiS chcesz dysponować budżetem miasta?

Ustawa jasno określa, że to przewoźnik, a nie miasto ma zagwarantować mieszkańcom dworzec. Co ma do tego miasto?

"Do zadań własnych gminy w zakresie publicznego transportu zbiorowego od 1 marca 2011 r. należą budowa, przebudowa i remont:

● przystanków komunikacyjnych oraz dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina, "

Miasto nie jest właścicielem lub zarządzającym dworcem.
odpowiedz   •   oceń :  
~obserwator, 10:11 02-09-2018,   81%
@~mik Jak ~tępiciel lemingów wysoko postawiony przedstawiciel jednej słusznej partii Wam mówi, że urząd miasta nic nie zrobi w sprawie dworca autobusowego to wierzcie , że pozostaniecie sami z tym problemem. Podobnie było z  zlikwidowaniem połowy kursów w rozkładzie jazdy MZK.  Tak samo odpowiada się mieszkańcom, którzy latami czekają na ulice, drogi, chodniki, place zabaw, przedszkola, mieszkania, żłobki, miejsca pracy...

Dopóki my pozostaniemy przy władzy nic nie dostaniecie od miasta. Nic Wam się nie należy. Chyba przesłanie jest jasne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:19 02-09-2018,   83%
@~tępiciel lemngów A czemu twierdzisz, że jestem anty PiS? Kto bierze moje podatki kościół czy miasto? To urząd miasta robi wszystko, aby nie zarządzać dworcem, więc nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ten problem sam się nie rozwiąże, ale jeżeli PiS nie potrafi rozwiązać problemu to być może w przyszłych wyborach trzeba będzie głosować na innych, którzy pozwalniają w spółkach miejskich kilkunastu panów dyrektorów i prezesów z PiS, rozwiążą straż miejską i znajdą pieniądze na dworzec.

Niech mieszkańcy zadecydują, Ci którzy Was utrzymują z podatków. Chyba to uczciwa umowa, wyborcy niech decydują czy chcą dworzec autobusowy czy utrzymywać straż miejską lub prezesów spólek miejskich.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 10:38 02-09-2018,   25%
Zrozum, że miasto nie ma obowiązku zapewnienia transportu w powiecie. Nie ma obowiązku zarządzać dworcem, bo nie jest właścicielem dworca. Miasto ma obowiązek zarządzać MZK. Nie kłam, że ma inne obowiązki.

"Do zadań własnych gminy w zakresie publicznego transportu zbiorowego od 1 marca 2011 r. należą budowa, przebudowa i remont:

● przystanków komunikacyjnych oraz dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina, "
odpowiedz   •   oceń :  
~obserwator, 11:07 02-09-2018,   81%
@~tepiciel lemingów Nie produkuj się. Mieszkańcy zrozumieli przekaz dnia

Dopóki my pozostaniemy przy władzy nic nie dostaniecie od miasta. Nic Wam się nie należy. Chyba przesłanie jest jasne.

odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:16 02-09-2018,   23%
@~obserwator Nie produkuj się. Mieszkańcy zrozumieli przekaz dnia, że władze gmin i powiatu oglądają się na miasto, że będzie dowozić ludzi z gminy do miasta. Nic takiego Wam się nie należy. Chyba przesłanie jest jasne?
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca, 11:22 02-09-2018,   75%
@~obserwator Pytanie do wyborców powinno brzmieć

Czy jesteś za zlikwidowaniem straży miejskiej, zwolnieniu ze spółek miejskich, urzędów, instytucji finansowanych z budżetu miasta Ostrołęka  kilku prezesów, wiceprezesów, dyrektorów, wicedyrektorów, sekretarzy, członków rad i innych, aby urząd miasta stał się prawowitym właścicielem dworca autobusowego w Ostrołęce?

Zapraszam wszystkich do urn, aby wyrazić swoją opinie w tak ważnej sprawie jak przyszłość miasta. Głownie tych , którzy mają dzieci uczące się po za Ostrołęką, ale również wszystkich mieszkańców którzy mają rodziny w regionie i korzystają z autobusów. Jeżeli aktualne władze nic nie mogą, zmieńmy władzę.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:29 02-09-2018,   25%
@~wyborca "Na posiedzeniu Komisji Skarbu w dniu 9 czerwca 2010 roku ówczesny Podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski (a od 2011 do 2013 minister skarbu państwa) tak mówił:

” Z 60 spółek PKS nadzorowanych przez ministra skarbu państwa, 38 przeznaczono do komunalizacji. Marszałkowie województw, przede wszystkim świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego wyrażają zainteresowanie komunalizacją. Z wnioskami o przejęcie spółek PKS występują w większości starostowie. Wśród 22 spółek PKS przeznaczonych do prywatyzacji 7 jest z województwa mazowieckiego. (…) Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie efektu synergii tych spółek na terenie województwa mazowieckiego. Stąd we wrześniu ub.r. złożyliśmy marszałkowi województwa mazowieckiego propozycję przyjęcia wszystkich PKS-ów, a następnie dokonania ich integracji w celu stworzenia jednej sprawnej sieci transportowej pod nadzorem samorządu województwa. Niestety, marszałek województwa mazowieckiego odmówił przejęcia tych spółek. Odmowa komunalizacji spowodowała, że przystąpiliśmy do prywatyzacji poszukując inwestora dla sieci 7 mazowieckich PKS-ów. Zostały wynegocjowane parametry między Skarbem Państwa a inwestorem. Jesteśmy w trakcie negocjowania pakietu socjalnego.
Przypominam iż Marszałkiem wówczas był i jest do chwili obecnej Adam Struzik z PSL.

W 2010 roku Ministerstwo skarbu podpisało z firmą Mobilis z Warszawy umowę prywatyzacyjną 6 mazowieckich PKS-ów za ok. 77 mln zł. Spółka została właścicielem PKS-ów w Ciechanowie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Płocku, Przasnyszu i Ostrołęce. Resort skarbu podkreślał wówczas, że do najważniejszych postanowień zawartej umowy należą zobowiązania inwestycyjne firmy Mobilis na blisko 100 mln zł.”

Wychodzi na to, że prywatyzacja PKS to sprawka sejmiku mazowsza. Gdzie te 100 mln od firmy Mobilis?

Zapewnienie transportu ponad gminnego, to zadanie statutowe POWIATU i Starosty. Prezydent ma obowiązek zapewnić mieszkańcom możliwość transportu w ramach miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:42 02-09-2018,   71%
@~tępiciel lemingów Od 2015 roku wszyscy wiemy, że stołki, posadki, podwyżki wynagrodzeń,  astronomiczne premie i nagrody. Wam się po prostu należy gdyż tyle milionów odzyskaliście, a nie ma na dworzec autobusowy dla bidnej Ostrołęki pod rządami PiS od 12 lat. Pycha kroczy przed upadkiem. Nic nie możecie nam mieszkańcom zaoferować. Podziękujemy Wam w wyborach. Niech mowy prezydent obieca wyjaśnienie wszystkich przetargów, konkursów na stanowiska i poda do publicznej wiadomości ile to nagród sobie wypłacono z naszych pieniędzy, że kasa jest pusta

odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:01 02-09-2018,   29%
Ten tekst o dworcu to chyba do STAROSTY.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkanka, 12:39 02-09-2018,   72%
@~tępiciel lemingów Pozwól zdecydować mieszkańcom Ostrołęki w wyborach czy potrzebny im dworzec czy np. straż miejska lub nagrody i premie dla tych co im się należy.  

Naszej rodzinie jest potrzebny dworzec, więc w tych wyborach już nie poprzemy PiS.  Decyzja nie jest trudna, tym bardziej, że już z rozkładem jazdy MZK nie popisał się prezydent miasta, a przeprawą tymczasową w ciągłej naprawie do pracy zza mostu dojechać to jakiś horror. Ktoś to musi wyprostować i w końcu wychodzić naprzeciw potrzebom i prośbom mieszkańców i całych rodzin.  Jeżeli PiS nie potrafi, a skupia swoją uwagę na tym co było, lub na tym co im się należy. To po co na niech głosować? Aby iść do muzeum lub pod fontannę wyżalić się? W innych miastach PiS wszystko może, u nas nic nie mogą. Nie możesz rozwiązać problemów i zadbać o potrzeby mieszkańców nie startuj w wyborach. Stołki, nagrody i premie to każdy głupi potrafi rozdawać z nieswoich. Kilkanaście lat przy władzy i nic tylko biadolenie o opozycji. Teraz, gdy pełno władze od 2015 roku w Polsce ma PiS, biadolenie o opozycji, tylko po co?, aby dalej nic nie robić? W Łomży i Siedlcach PiS buduje, odnawia, inwestuje pieniądze od rządu płyną, a nam nic się nie należy. Kto Wam każe takie dyrdymały wypisywać? Chyba nie wasz kandydat? bo wypisując jakieś bzdury najbardziej szkodzicie swojej partii. Wstyd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pic na wodę, 13:05 02-09-2018,   66%
@~mieszkanka Nie ma co głosować na tych co nic nie mogą, poza wypłacaniem nagród i premii.  W oświadczeniach majątkowych podorabiali się milionów złotych, nieruchomości, domów, działek, biznesów, dewiz, papierów wartościowych, akcji i całe życie na państwowych posadkach. Całe rodziny pozatrudniane z polecenia, a wynagrodzenia, premie i nagrody co rok wyższe, ale oni nic nie mogą dla mieszkańców. Jak nic nie możecie dla miasta i nas nic zrobić to trzeba was zmienić i przy okazji rozliczyć, a może coś wróci do budżetu miasta po prześwietleniu przetargów, wyprzedaży czy umarzania podatków w ubiegłych latach.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 13:57 02-09-2018,   39%
@~Pic na wodę Nie ma co głosować na STAROSTĘ,
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 14:00 02-09-2018,   36%
@~mieszkanka Jeśli Waszej rodzinie potrzebny jest dworzec, to udajcie się do tych, którzy odpowiadają za komunikację w powiecie i w  województwie. Nie mogą rozwiązać problemów mieszkańców tego terenu, to na nich nie głosujcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 14:14 02-09-2018,   65%
@~tepiciel lemingów Dworzec jest pod administracją miasta, a nie powiatu, Watykanu czy Unii Europejskiej. Zaraz okaże się, ze powiat odpowiada za basen miejski, za spółki miejskie, za rozkłady jazdy MZK, a co z nagrodami i premiami z budżetu miasta rozdajemy w urzędzie miasta czy w powiecie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Brawo PiS, 14:26 02-09-2018,   62%
@~tepiciel lemingów ~tepiciel lemingów gratuluje, właśnie swoim przekazem dnia zaszkodziłeś swojemu kandydatowi.

Cieszy, że mieszkańcy są świadomi gdzie pieniądze z gigantycznych wynagrodzeń, premii i nagród rozdawanych z budżetu miasta w spółkach miejskich, w straży miejskiej i innych instytucjach podległych urzędowi miasta powinny trafić (na rozwój miasta, zaspakajanie potrzeb mieszkańców, na ułatwianie życia mieszkańcom), a gdzie trafiają.
Mieszkańcom mówią, nic nie możemy, a jednak pieniądze podatników mogą rozdawać wybrańcom. Tępiciel lemingów jest dobrym przykładem, gdzie nie powinny trafiać pieniądze ciężko pracujących Polaków, a takich lemingów w Polsce są setki tysięcy.  Nie mamy własnego dworca, ale mamy tępicieli.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 16:44 02-09-2018,   67%
@~ha ha ha Dworzec jest pod administracją zarządcy dworca, firmy "Gabriella", a nie miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~OT, 17:20 02-09-2018,   23%
@~tępiciel lemingów Nie przeszkadza, więc Wam oddać w ręce prywatne? Jak w wyborach obiecaliście w wyborach, że będzie nasze POLSKIE?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 18:05 02-09-2018,   78%
@~OT No to dlaczego Struzik nie chce przejąć tego w nasze, POLSKIE ręce?

"Na posiedzeniu Komisji Skarbu w dniu 9 czerwca 2010 roku ówczesny Podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski (a od 2011 do 2013 minister skarbu państwa) tak mówił:

” Z 60 spółek PKS nadzorowanych przez ministra skarbu państwa, 38 przeznaczono do komunalizacji. Marszałkowie województw, przede wszystkim świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego wyrażają zainteresowanie komunalizacją. Z wnioskami o przejęcie spółek PKS występują w większości starostowie. Wśród 22 spółek PKS przeznaczonych do prywatyzacji 7 jest z województwa mazowieckiego. (…) Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie efektu synergii tych spółek na terenie województwa mazowieckiego. Stąd we wrześniu ub.r. złożyliśmy marszałkowi województwa mazowieckiego propozycję przyjęcia wszystkich PKS-ów, a następnie dokonania ich integracji w celu stworzenia jednej sprawnej sieci transportowej pod nadzorem samorządu województwa. Niestety, marszałek województwa mazowieckiego odmówił przejęcia tych spółek. Odmowa komunalizacji spowodowała, że przystąpiliśmy do prywatyzacji poszukując inwestora dla sieci 7 mazowieckich PKS-ów. Zostały wynegocjowane parametry między Skarbem Państwa a inwestorem. Jesteśmy w trakcie negocjowania pakietu socjalnego.”

Przypominam iż Marszałkiem wówczas był i jest do chwili obecnej Adam Struzik z PSL.

W 2010 roku Ministerstwo skarbu podpisało z firmą Mobilis z Warszawy umowę prywatyzacyjną 6 mazowieckich PKS-ów za ok. 77 mln zł. Spółka została właścicielem PKS-ów w Ciechanowie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Płocku, Przasnyszu i Ostrołęce. Resort skarbu podkreślał wówczas, że do najważniejszych postanowień zawartej umowy należą zobowiązania inwestycyjne firmy Mobilis na blisko 100 mln zł."

Do obowiązków samorządu województwa należy organizacja komunikacji w województwie i między województwami.

Należy zmienić Sejmik Mazowsza dziękując za "udaną" prywatyzację.
odpowiedz   •   oceń :  
~TVP, 18:25 02-09-2018,   25%
@~tępiciel lemingów Po co bzdury opowiadasz de bilu i kto Cię nasłał ?

Premier Mateusz Morawiecki wymienił pięć propozycji PiS na wybory samorządowe, czyli obniżkę rachunków za ciepło, energię i utylizację odpadów, odbudowę połączeń autobusowych i kolejowych czy upowszechnienie dostępu do szybkiego internetu.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 07:56 03-09-2018,   67%
@~TVP Oto punkt programu PiS:
"3. Nowoczesna gmina. Ten punkt ma obejmować wsparcie budowy dróg do szkół, remonty dworców kolejowych, budowę komisariatów policji, a także tworzenie połączeń autobusowych."
Trzeba głosować na PiS, to rząd i samorządy pisowskie odtworzą to, co Platforma spartoliła. PKS powinien przejąć sejmik, zbudować nowy dworzec na gruntach miejskich i przekazać go miastu jak w Łomży.

odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 11:28 03-09-2018,   34%
@~tępiciel lemingów Zgłupiałeś do reszty, wszędzie krzyczysz, że PO ma nam dać dworzec. No to głosujemy na PO.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:46 03-09-2018,   100%
@~ha ha ha Za PO sprywatyzowano PKS, chcesz by i szpital sprzedali?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:24 01-09-2018,   19%
znam Jakuba od lat i nie dzielił ludzi na PIS czy PO  tylko na mądrych i głupich. I zawsze stara się trzymać tych pierwszych :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Maria Magdalena, 21:06 01-09-2018,   86%
Śmieszne te sondy. Nijak maja się do prawdy
odpowiedz   •   oceń :  
~ghjk, 22:17 01-09-2018,   82%
Mam pytanie do portalu eOstroleka. Wiem, ze jestescie prywatna instytucja i faktycznie mozecie robic co chcecie, ale dlaczego publikujecie te wyniki bez zadnego obiektywizmu? Sonda dotyczyla komitetu wyborczego, a nie lidera. Jezeli juz publikujecie wyniki to badzcie na tyle uczciwi aby podac wszystkich liderow komitetow wyborczych, a nie tylko jednego. Do tego imie i nazwisko zostalo specjalnie napisane czerwona czcionka aby rzucalo sie od razu w oczy i odbiorca mial wrazenie jakoby to Pan Jakub wygral sonde. W ten sposob promujecie przeciez jeden komitet i jego lidera. Pobiliscie juz nawet TVP, ktory jak wiadomo bardzo promuje PIS, poniewaz nawet oni jak podaja lidera to robia to we wszystkich partiach. Jak dla mnie takie publikowanie wynikow nie powinno miec miejsca.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:22 02-09-2018,   80%
@~ghjk "Wiem, ze jestescie prywatna instytucja i faktycznie mozecie robic co chcecie". Media publiczne muszą byc obiektywne, prywatne nie. Może kandydat Frydryk za to zapłacił? a może jest znajomym wlaściciela? a może właściciel uważa, że trzeba go promować bo to szansa dla Ostrołęki? Ot taka zagadka :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Przedstaw się, 23:47 01-09-2018,   34%
halo, policja!? proszę przyjechać na eostroleka.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 17:53 02-09-2018,   63%
to jest farsa starsi mieszkancy nie maja komputerow  powinno byc wam wstyd ppwazy portal wycina takie numery
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 08:28 03-09-2018,   75%
taki powazny portal wycina takie numery
odpowiedz   •   oceń :  
~lol, 13:31 03-09-2018,   100%
Buhahaha wygrałby komitet, który nie podał jak dotąd nawet jednego nazwiska kandydata do rady miasta :D :D :D
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6597