eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Zmiana cywilizacyjna". Żaneta Cwalina-Śliwowska na sejmowej mównicy. O oświacie [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

W Sejmie na 9. posiedzeniu X kadencji odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela. W imieniu Polski 2050 stanowisko przedstawiła poseł z Ostrołęki Żaneta Cwalina-Śliwowska. "Szkoła przyjazna, radosna i otwarta to cel każdego z parlamentarzystów Polski 2050" - mówiła ostrołęczanka.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela dot. wynagrodzeń nauczycieli trafi do dalszych prac w sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Podczas pierwszego czytania w Sejmie za dalszymi pracami nad projektem opowiedziały się PiS, KO, Polska 2050-TD, PLS-TD i Lewica.

Stanowisko partii Szymona Hołowni prezentowała posłanka z Ostrołęki Żaneta Cwalina-Śliwowska.

- Nasze stanowisko brzmi następująco: szkoła przyjazna, radosna i otwarta to cel każdego z parlamentarzystów Polski 2050. Wizja właśnie takiej szkoły jest przedstawiona w naszym programie. Szkoła na miarę XXI w. to miejsce, gdzie mogą spełniać swoje edukacyjne potrzeby dzieci i młodzież, ale to również miejsce, gdzie nauczyciele czują się na miejscu. Dlatego podkreślamy to, jak ważne jest, aby w polskiej przyjaznej i nowoczesnej szkole pracowali nauczyciele, którzy mają poczucie, że ich praca nad wiedzą i wychowaniem przyszłych pokoleń jest właściwie oceniana i właściwie doceniana - powiedziała, dodając:

Tak ważne jest to, aby wynagrodzenie, jakie nauczyciele otrzymują za swoją pracę, dawało im oprócz poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji w odniesieniu do siebie i swoich rodzin, także poczucie bycia szanowanym i wrażenie kluczowej misji wobec społeczeństwa polskiego.

"Za czasów poprzednich rządów nauczyciele byli grupą zawodową, która była ignorowana przez władzę. Ich prośby o zmianę sytuacji spotykały się ze sprzeciwem ze strony poprzedniego rządu. Nauczyciele podnoszący głos w swojej sprawie byli szykanowani przez polityków i rządowe media" - stwierdziła parlamentarzystka z Ostrołęki. Dodała, że ta grupa zawodowa "była odsuwana na margines", a nauczyciele migrowali do sektora prywatnego. Uznała też, że "zmiana cywilizacyjna" dokonała się 15 października, a Polska 2050 Szymona Hołowni zakłada w swoim programie zwiększenie ogólnych wydatków na edukację do 6% PKB.

Całą wypowiedź posłanki Polski 2050 znajdziecie poniżej.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×