zdjecie 9344
zdjecie 9344
2019-06-10T14:06:48+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zaniedbana zieleń w Ostrołęce. Czas zmobilizować miejskie służby! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
5
0
77

Obecny stan miejskiej zieleni w Ostrołęce - delikatnie mówiąc - nie jest najlepszy. Mieszkańcy skarżą się na zaniedbane trawniki czy brak kwiatów w kwietnikach. W tej sprawie interweniuje radny Jacek Łuba. Poprosił on prezydenta o zmobilizowanie służb odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

Służby miejskie, odpowiedzialne za utrzymanie porządku w Ostrołęce, od jakiegoś czasu ewidentnie nie panują nad sytuacją. Pierwsza kwestia dotyczy czystości - ostatnio pokazywaliśmy na zdjęciach naszego czytelnika, jak wygląda park na osiedlu Bursztynowe. Nie był to zachwycający widok.

Ale to nie koniec. Internauci zasypują nas kolejnymi informacjami o miejscach, w których - delikatnie mówiąc - estetycznie nie jest. Zapomniany został skwer Lecha Kaczyńskiego - tam swobodnie hasa sobie zieleń, niemal prosząc o natychmiastowe koszenie. Nieopodal, w kwietnikach w pobliżu sceny przy Kupcu, zamiast kwiatów zobaczyć można... puste butelki po alkoholu.

W jednym z mediów społecznościowych jest grupa o nazwie "Ostrołęka dla Wszystkich" - nazwa nieprzypadkowa, bowiem administruje nią prezydent Ostrołęki wraz z małżonką. Tam również zgłoszono kolejny problem - zarośnięty i zaniedbany skwer przy Placu Dworcowym na osiedlu Stacja. Padła nawet propozycja, by sprawą zainteresował się wiceprezydent Maciej Kleczkowski, urządzający sobie spacery połączone z transmisjami na żywo. W odpowiedzi małżonka prezydenta Łukasza Kulika stwierdziła, iż może sprawą zainteresowaliby się radni, gdyż "nie po to ktoś pobiera pensję radnego, żeby tylko bywać na sesji".

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Radny Jacek Łuba z klubu radnych Bezpartyjne Miasto zaapelował do prezydenta Łukasza Kulika o zmobilizowanie służb miejskich. Radni nie mogą bowiem wydawać poleceń szefom takich jednostek - prezydent ma jednak takie uprawnienia i może warto już ich użyć.

-  W listopadzie 2018 roku wydał Pan zarządzenie o przygotowaniu miasta do sezonu zimowego 2018/19. Być może warto rozważyć podobne rozwiązanie, jednak już na sezon letni. Przegląd miejskiej zieleni i doprowadzenie jej do należytego stanu niewątpliwie by się przydał - zaproponował radny Jacek Łuba.

Miejmy nadzieję, że służby obudzą się i wezmą do roboty. Bo obecnie - zostając przy języku przyrody - to trochę lipa... Zobaczcie zresztą sami - w naszej galerii zdjęć.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×