eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zatrważające dane z lokalnych dróg. Jednej doby zatrzymano aż czterech pijanych kierowców

REKLAMA
zdjecie 9752
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Jednej doby ostrołęcka policja zatrzymała aż czterech pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca tragicznego wypadku! Żadna z zatrzymanych osób nie uniknie odpowiedzialności.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiej drogówki. 40 - letni ostrołęczanin na ul. F. Nila w Ostrołęce kierował oplem mając w organizmie 0,7 promila. Ponadto mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Kolejnego niebezpiecznego kierowcę zatrzymano w Czarni (gm. Kadzidło). Nieodpowiedzialną jazdę 28-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego w tym przypadku udaremnili policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle. Mężczyzna wsiadł za kółko mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Trzeci z niebezpiecznych kierowców został zatrzymany w Ostrołęce na ul. I AWP przez mundurowych z drogówki. 33-letni mieszkaniec powiatu makowskiego jechał autem mając ponad promil alkoholu.

Ostatniemu z bezmyślnych kierowców, tym razem kobiecie, dalszą niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci z drogówki. 31-letnia makowianka wsiadła za kółko mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu “jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze. Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wypadku drogowego pod działaniem alkoholu. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu. Przypominamy, że jazdą w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×