zdjecie 5794
zdjecie 5794
2020-09-08T14:29:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zatrzymania i przeszukania! Duże akcje CBA, m.in. w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
5
1
53

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku zatrzymali cztery osoby w związku z podejrzeniem wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Tego samego dnia odbyła się też druga głośna akcja CBA. Jak się dowiedzieliśmy, do działań agentów antykorupcyjnych doszło także w Ostrołęce.

Sprawa może mieć związek m.in. z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych w zamian za ujawnianie informacji istotnych z punktu widzenia prowadzonych postępowań przetargowych przez PGE Dystrybucja S.A. Dziś właśnie w tej sprawie CBA prowadziło działania.

Jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach na terenie kraju prowadzone są przeszukania m.in. w  siedzibach spółek grupy kapitałowej PGE Dystrybucja S.A. Podejrzani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która nadzoruje postępowanie. Tam usłyszą zarzuty

- poinformowały służby prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że do działań CBA pod nadzorem prokuratury doszło także w Ostrołęce. Czekamy na informację służb w tej sprawie.

To nie jedyna tak duża akcja, którą prowadziła dziś CBA. Kolejne działania przeprowadzili funkcjonariusze z Łodzi.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi dokonali zatrzymania na gorącym uczynku 6 osób podejrzanych o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Zatrzymania dokonano w trakcie przekazania kwoty 1 mln zł w gotówce, z czego 600 tyś. zł miało podlegać zalegalizowaniu środków pochodzących z przestępstw, natomiast reszta kwoty stanowiła korzyść majątkową, w zamian za podjęcie się czynności polegających na praniu pieniędzy. Była to pierwsza transza, która miała podlegać zalegalizowaniu środków na podstawie umowy na fikcyjne roboty budowlane. Grupa przestępcza miała również zamiar wdrożyć inne długofalowe działania, w ramach których planowano zalegalizować kwotę 50 mln euro. Zatrzymane osoby to przedsiębiorcy działający m.in. w branży deweloperskiej. Po zatrzymaniu oraz wykonaniu szeregu przeszukań i innych czynności procesowych na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie

- poinformowano.

REKLAMA
Więcej o: CBA, Ostrołęka
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×