zdjecie 1780
zdjecie 1780
2019-07-09T11:05:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zatrzymany dowód za hałaśliwy "wydech". Policja zapowiada kontrole

REKLAMA
REKLAMA
2
0
9

Coraz częściej, szczególnie w sezonie letnim,  na ulicach Ostrołęki pojawiają się pojazdy ze zmodyfikowanymi układamy wydechowymi, które przekraczają dopuszczalne poziomy hałasu. Na duży hałas emitowany przez samochody i motocykle narzekają najczęściej mieszkańcy okolic galerii handlowych, to tam spotyka się najczęściej młodzież prezentująca swoje tuningowane pojazdy. Na wnioski mieszkańców ostrołęcka policja będzie kontrolowała auta, które przekraczają dopuszczalny poziom decybeli.

Ostrołęccy policjanci w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących grup kierowców, którzy w rejonie galerii handlowych w naszym mieście i na tzw. obwodnicy jeżdżą samochodami np. z przerobionymi układami wydechowymi zakłócając tym odpoczynek mieszkańcom.

- Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców polecił policjantom z ostrołęckiej drogówki objąć wskazane miejsca szczególnym nadzorem. Skierowano do działań policjantów na szybkich policyjnych motocyklach oraz radiowozy nieoznakowane w tym wyposażone w videorejestrator. - poinformował Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Podczas działań tylko wczoraj wieczorem zatrzymano w pobliżu jednej z galerii młodego kierowcę sportowego forda mustanga, który emitował zbyt duże natężenie dźwięku. W trakcie kontroli okazało się, że układ wydechowy został w nim zmodyfikowany. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a kierowca za niezgodny z przepisami stan techniczny został ukarany mandatem karnym.

- Informujemy, że nie mamy nic przeciwko tuningowi aut, natomiast musi on być zgodny z przepisami i warunkami technicznymi pojazdów oraz nie może przeszkadzać w odpoczynku naszym mieszkańcom. Działania w tym zakresie z wykorzystaniem szybkich policyjnych motocykli oraz videorejstratorów będą kontynuowane. - dodaje rzecznik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×