2017-09-20T10:48:57+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zatrzymany za kradzież w ostrołęckim szpitalu

REKLAMA
REKLAMA
3
0
0

Policjanci z Mokotowa po krótkim pościgu zatrzymali obywatela Białorusi podejrzanego o kradzież i paserstwo. Policjanci odzyskali także skradziony telefon zastawiony przez 51-latka w lombardzie. Do przestępstw doszło w Warszawie i Ostrołęce. To tam z oddziału położniczego i z recepcji skradziono telefon i portfel.

Od pewnego czasu w jednym z warszawskich szpitali dochodziło do kradzieży drobnych przedmiotów należących do pacjentów lub osób ich odwiedzających. Pracownicy monitoringu po analizie nagrań z kamer wytypowali mężczyznę, który biorąc pod uwagę sposób jego zachowania, mógł mieć związek z tymi przestępstwami.

Kiedy osoba ta ponownie pojawiła się w szpitalu, pracownicy placówki podeszli do niego, aby dowiedzieć się w jakim celu przychodzi do szpitala. Mężczyzna stwierdził, że przyszedł odwiedzić kolegę, po czym nagle zaczął kierować się w stronę wyjścia.
51-latek widząc, że pracownicy szpitala ruszyli za nim, zaczął uciekać. Po drodze próbował się ukryć i odjechać najpierw wsiadając do taksówki, a chwilę później do przypadkowego samochodu. Wezwani na miejsce policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego po krótkim pościgu zatrzymali i obezwładnili agresywnego mężczyznę.

Jak ustalili policjanci prowadzący tę sprawę obywatel Białorusi wstawił do lombardu telefon skradziony pracownicy recepcji szpitala w Ostrołęce. Policjanci odzyskali aparat. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z tą właśnie kradzieżą.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 51-latek jest poszukiwany przez sąd rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inną kradzież.

51-latek usłyszał już zarzuty paserstwa telefonu oraz kradzieży portfela z oddziału położniczego w szpitalu w Warszawie. Za te czyny kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.Policjanci zastrzegają, że zarzuty dla obywatela Białorusi mogą się rozszerzyć jeśli pojawią się nowe istotne okoliczności i dowody w sprawie.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 9725