2017-09-20T10:48:57+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Ostrołęka,

Zatrzymany za kradzież w ostrołęckim szpitalu

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0
Policjanci z Mokotowa po krótkim pościgu zatrzymali obywatela Białorusi podejrzanego o kradzież i paserstwo. Policjanci odzyskali także skradziony telefon zastawiony przez 51-latka w lombardzie. Do przestępstw doszło w Warszawie i Ostrołęce. To tam z oddziału położniczego i z recepcji skradziono telefon i portfel.

Od pewnego czasu w jednym z warszawskich szpitali dochodziło do kradzieży drobnych przedmiotów należących do pacjentów lub osób ich odwiedzających. Pracownicy monitoringu po analizie nagrań z kamer wytypowali mężczyznę, który biorąc pod uwagę sposób jego zachowania, mógł mieć związek z tymi przestępstwami.

Kiedy osoba ta ponownie pojawiła się w szpitalu, pracownicy placówki podeszli do niego, aby dowiedzieć się w jakim celu przychodzi do szpitala. Mężczyzna stwierdził, że przyszedł odwiedzić kolegę, po czym nagle zaczął kierować się w stronę wyjścia.
51-latek widząc, że pracownicy szpitala ruszyli za nim, zaczął uciekać. Po drodze próbował się ukryć i odjechać najpierw wsiadając do taksówki, a chwilę później do przypadkowego samochodu. Wezwani na miejsce policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego po krótkim pościgu zatrzymali i obezwładnili agresywnego mężczyznę.

Jak ustalili policjanci prowadzący tę sprawę obywatel Białorusi wstawił do lombardu telefon skradziony pracownicy recepcji szpitala w Ostrołęce. Policjanci odzyskali aparat. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z tą właśnie kradzieżą.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 51-latek jest poszukiwany przez sąd rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inną kradzież.

51-latek usłyszał już zarzuty paserstwa telefonu oraz kradzieży portfela z oddziału położniczego w szpitalu w Warszawie. Za te czyny kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.Policjanci zastrzegają, że zarzuty dla obywatela Białorusi mogą się rozszerzyć jeśli pojawią się nowe istotne okoliczności i dowody w sprawie.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia