2021-12-21T12:42:02+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zaufała "konsultantowi". Wziął za nią kredyt! Efekt - ponad 50 tysięcy złotych strat

REKLAMA
REKLAMA
0
2
5

Choć policja wielokrotnie ostrzegała przed internetowymi przestępcami, to jednak to zdarzenie pokazuje wyraźnie, że w dalszym ciągu powinniśmy rozmawiać z naszymi znajomymi i bliskimi przed tego typu zagrożeniem.

Do ostrołęckich policjantów zgłosiła się 28 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego i poinformowała o oszustwie na jej szkodę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych do którego doszło w internecie. Kobieta powiedziała, że poznała w internecie mężczyznę, który miał jej pomagać w obrocie papierami wartościowymi oraz kryptowalutami. W tym celu dała mu dostęp do swoich kont bankowych, a także założyła na swoim komputerze aplikację tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu mężczyzna bez żadnych przeszkód wykonywał operację bankowe na jej kontach.

W listopadzie kobieta dowiedziała się, że jej „konsultant bankowy” wziął na nią kredyt w wysokości ponad 30 tysięcy złotych, lecz mężczyzna zapewniał, że to nie jest kredyt tylko pożyczone pieniądze od - jak to określił - "jakiegoś Pana".

Podejrzeń u kobiety nie wzbudziło nawet to, że polecił jej w przypadku otrzymania telefonu z banku zapewnić pracownice banku, że to ona sama zaciągnęła kredyt! Niestety kolejny raz kobieta postąpiła zgodnie ze wskazówkami mężczyzny oszukując pracownicę banku. Oczywiście mężczyzna zapewniał, że wszystkie pieniądze zostaną jej zwrócone.

- Oprócz tego mężczyzna wykonał jeszcze kilka transakcji bankowych z konta mieszkanki naszego powiatu. 28 – latka oszacowała straty w wyniku działania oszusta na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Dużą część tej sumy, to kredyt jaki został na nią zaciągnięty przez oszusta - relacjonuje kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Uwaga! Policja ostrzega!

Prosimy nie wierzyć różnego rodzaju doradcom, konsultantom bankowym, którzy zapewniają nas o szybkich zyskach. Bądźmy także prawdomówni do pracowników naszego banku, dzięki temu być może w porę uda się zablokować transakcję wykonywane przez oszustów.

Nie klikajmy także w linki niewiadomego pochodzenia. Nieuwaga, beztroska, bądź zbytnia ufność do osób poznanych w sieci może zakończyć się utratą oszczędności całego życia!

Przekazujmy sobie wzajemnie tego rodzaju ostrzeżenia, nawet przy wigilijnym stole, aby z okresu Świątecznego zachować tylko i wyłączenie dobre wspomnienia.

REKLAMA
Więcej o: policja, oszustwo, bank
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×