zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-09-02T11:03:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zbiórki pieniędzy. Właściciele sklepów i galerii ostrzegają: Nie odpowiadamy za rzetelność

REKLAMA
REKLAMA
1
0
8

Policjanci z Ostrołęki zostali dziś wezwani do jednego z supermarketów, gdzie prowadzona była zbiórka pieniędzy. Często tego typu kwesty są organizowane bez wiedzy właścicieli obiektów, w których są prowadzone. Ostatnio Galeria Bursztynowa poinformowała: "Nie odpowiadamy za ich rzetelność i nie nadzorujemy wolontariuszy, nie wiemy czy wpłacane pieniądze trafiają do potrzebujących".

W internecie prowadzonych jest mnóstwo zbiórek pieniędzy na rozmaite cele - szczególną uwagę zwracają te dotyczące potrzebujących dzieci. Aby założyć taką zbiórkę, należy przedstawić dokumenty, które pozwolą zweryfikować fakty dotyczące danej sprawy. Ma to zapobiegać oszustwom, takim jak w przypadku akcji "Boję się ciemności" - gdy zebrano ponad pół miliona złotych, także z pomocą celebrytów, a okazało się, że potrzebujący Antoś... nie istnieje.

Jednak coraz częściej można spotkać osoby, które osobiście zbierają pieniądze w miejscach, gdzie gromadzi się dużo ludzi. Najczęściej mają oni ze sobą tabliczki, na których wypisany jest cel, często z całą historią. Nie zawsze jednak da się szybko zweryfikować zawarte tam informacje. Dodatkowo, aby taką zbiórkę prowadzić, np. przed galerią handlową, należałoby zgłosić się o pozwolenie. A to rzadkość...

Galeria Bursztynowa - największy obiekt handlowy w regionie - poinformowała ostatnio:

Chcielibyśmy poinformować, że nie jesteśmy współorganizatorami zbiórek pieniężnych prowadzonych przed wejściami do Galerii Bursztynowej oraz na parkingu. Są one prowadzone bez naszej zgody.

- Nie odpowiadamy za ich rzetelność i nie nadzorujemy wolontariuszy, nie wiemy czy wpłacane pieniądze trafiają do potrzebujących - dodano w komunikacie.

W przypadku zbiórek, które nie są zgłoszone właścicielom sklepów czy galerii, zdarza się, że interweniuje policja. Tak było też w czwartek 2 września ok. godz. 9.00 przed jednym z supermarketów. Policjanci zostali wezwani do osoby, która prowadziła właśnie zbiórkę pięniędzy.

Warto weryfikować, komu wrzucamy pieniądze i na jaki cel mają być one przeznaczone.

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×