zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-10-28T11:47:10+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Zderzenie osobówki z sarną w Wykrocie

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
1

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w środę po południu w miejscowości Wykrot. Pod koła osobówki wtargnęła sarna doprowadzając do kolizji.

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały w środę, 27 października, około godziny 18:00. W miejscowości Wykrot (gmina Myszyniec) przed osobową toyotę poruszającą się lokalną drogą wtargnęła nagle sarna. Kierująca autem 38-letnia mieszkanka Kętrzyna nie miała szans na uniknięcie zderzenia ze zwierzęciem. Szczęśliwie w wyniku kraksy nikt nie odniósł obrażeń.

Pamiętajmy - jesień, to czas, w którym zwierzęta leśne wędrują w poszukiwaniu pożywienia oraz nowego miejsca bytowania. Szczególnie często można je spotkać w okolicach lasów. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem, może mieć tragiczne skutki, dlatego kierowcy powinni być wyjątkowo ostrożni.

Zwierzęta największą aktywność wykazują po zmroku i o świcie. Pamiętajmy, że po wtargnięciu na jezdnię jednego zwierzęcia, pozostała część stada może podążać za swoim przewodnikiem, powodując zagrożenie dla przejeżdżających kierowców. Widząc znaki ostrzegające przed występowaniem dzikiej zwierzyny, zwolnijmy i obserwujmy najbliższe otoczenie drogi. Zwiększy to naszą szansę na skuteczne ominięcie zwierzęcia, które oślepione światłami reflektorów, wtargnie na jezdnię i straci orientację.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Znak A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Przypominamy, aby w sytuacji, gdy dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem zachować szczególną ostrożność. Ranne zwierzę może być agresywne i zaatakować. Należy zjechać na pobocze, zatrzymując pojazd w bezpiecznej odległości od zwierzęcia i wystawić trójkąt ostrzegawczy. O miejscu i okolicznościach kolizji powinniśmy zawiadomić służby. Funkcjonariusze sporządzą dokumentację ze zdarzenia, która wymagana jest przez ubezpieczyciela i powiadomią podmiot odpowiedzialny za zabranie zwierzęcia z drogi.

- dodaje kom. Żerański.

 

REKLAMA
Więcej o: Wykrot, wypadek, sarna, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×