eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zderzenie vw z łosiem w Olszynach

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Kolejny wypadek z udziałem dzikiego zwierzęcia. W miejscowości Olszyny kierujący vw zderzył się z łosiem. Zwierzę wtargnęło gwałtownie na jezdnię nie dając kierowcy żadnych szans na uniknięcie wypadku.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 4 kwietnia w miejscowości Olszyny (gmina Myszyniec). Kierujący osobowym vw, 63 letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia z łosiem. Zwierzę nie przeżyło wypadku.

- Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierujący często dostosowują prędkość i technikę jazdy do warunków atmosferycznych. Jest to widoczne przy opadach śniegu, deszczu, gołoledzi. Jak się okazuje wraz z poprawą pogody nasza koncentracja i uwaga spada. Większe prędkości, znacznie większe od dopuszczalnych sprawiają, że ryzyko wystąpienia zdarzenia na drodze wzrasta. Niestety jak pokazuje praktyka lepsze warunki atmosferyczne, często wiążą się z większą ilością zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość połączona z chwilą nieuwagi skończyć się może tragicznie. Większa prędkość wymusza nasze skupienie na drodze. Nie liczy się rozmowa w aucie z pasażerami, dzwoniący telefon czy muzyka. Chwila dekoncentracji może kosztować nas zdrowie, a nawet życie. O koncentracji nie możemy zapominać zwłaszcza w lasach gdzie na drodze może pojawić się zwierzyna leśna. Niestety to ona przyczyniła się do wypadku śmiertelnego sprzed tygodnia na terenie gminy Myszyniec – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×