eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zdobywczyni Korony Ziemi i Grenlandii - Miłka Raulin spotkała się z czytelnikami w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9224

W czwartkowy wieczór, 18 stycznia w Czytelni przy ul. Głowackiego 42 w Ostrołęce odbyło się spotkanie z podróżniczką, Miłką Raulin. Była to promocja jej najnowszej książki „600 kilometrów lodową pustynią”, w której opisuje swoją przeprawę przez Grenlandię w maju 2022 roku.

Miłka Raulin to, jak sama mówi, dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Mama 17-letniego Jeremiego, wierząca, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem. Z wykształcenia i zawodu mgr inż. trakcji elektrycznej. W 2018 roku zdobyła Everest i ukończyła swój projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi (7 lat – 7 kontynentów), który realizowała pracując na pełnym kolejarskim etacie. W maju 2022 roku przetrawersowała Grenlandię jako 3. Polka i najmłodsza Polka. Przed nią przez blisko 30 lat dokonało tego jedynie 10 Polaków. Na swoim koncie ma również Koronę Gór Polski, którą zdobyła zimą w niespełna tydzień jako pierwsza Polka. Laureatka licznych wyróżnień i nagród m.in.: Red Bull, Forbes – Leaders of Future, Nagrody Magellana, Herbapol, Cosmopolitan, Adrenallinium. Za swój autorski cykl „Ulepieni z pasji” nominowana do Telekamer 2022 w kategorii produkcja roku.

Na spotkaniu Miłka opowiadała o swojej przygodzie na Grenlandii, która trwała 27 dni. Wraz z dwoma towarzyszami, Piotrem i Agnieszką, pokonała 600 kilometrów na nartach, ciągnąc za sobą sanie z zapasami i sprzętem. Podróżowali w ekstremalnych warunkach, zmagając się z niskimi temperaturami, silnym wiatrem, pęknięciami lodu i niedźwiedziami polarnymi. Miłka podkreślała, że była to najtrudniejsza wyprawa w jej życiu, ale też najpiękniejsza i najbardziej satysfakcjonująca. Opowiadała o tym, jak ważna była dla niej wiara, determinacja i wsparcie rodziny i przyjaciół. Pokazywała również zdjęcia i filmy z Grenlandii, które robiły duże wrażenie na publiczności.

Spotkanie z Miłką Raulin było bardzo inspirujące i motywujące. Podróżniczka zachęcała wszystkich do realizowania swoich marzeń i podejmowania wyzwań. Podpisywała również swoje książki i rozmawiała z czytelnikami. Był to niezapomniany wieczór dla wszystkich miłośników podróży i przygody.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×