zdjecie 3934
zdjecie 3934
zdjecie 3934
2020-12-10T12:58:58+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zespół Pieśni I Tańca "Kurpie" wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2
Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który z uwagi na sytuację epidemiczną odbył się w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego.

Jury w składzie Leszek Rembowski - przewodniczący, Ewa Sławińska-Dahlig, Marta Lewandowska i Jarosław Świątek - członkowie, po obejrzeniu i wysłuchaniu nagrań 17 par tanecznych w kategorii „pary autentyczne” i 2 zespołów tanecznych w kategorii „zespoły (grupy) tańca ludowego” oraz kapel towarzyszących parom i zespołom tanecznym postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:
 

kategoria I – PARY AUTENTYCZNE

• I nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymują: Krystyna Wróbel i Stanisław Wróbel,

• dwie równorzędne II nagrody w wysokości po 1500 zł otrzymują: Krystyna Duda
i Kazimierz Duda oraz Zofia Gajda i Zbigniew Więckowski,

• dwie III nagrody w wysokości po 1000 zł otrzymują: Barbara Kietlińska i Stanisław Piejak oraz Kinga Kulka i Michał Wawrzynek,

• pięć wyróżnień ex aequo w wysokości po 500 zł otrzymują: Bogusława Grzywa i Stanisław Siwiec, Barbara Stępień i Gabriel Brzeski, Wiesława Wiśniewska
i Leszek Wiśniewski, Agata Woźniak i Dariusz Niewiadomski, Agata Pospiech i Szymon Obolewicz,
 
kategoria II – ZESPOŁY (GRUPY) TAŃCA LUDOWEGO

• wyróżnienie w wysokości 700 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci wycinanki sieradzkiej autorstwa Kazimiery Balcerzak otrzymuje Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie”,
 
 
 
 

kategoria III – „CHOREOGRAF”
• nie przyznano nagród ani wyróżnień finansowych,

kategoria IV – KAPELE TOWARZYSZĄCE PAROM I ZESPOŁOM TANECZNYM

• I nagrodę w wysokości 2000 zł przyznano Kapeli Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” w składzie: Paweł Zawadzki i Piotr Górecki,

• II nagrodę w wysokości 1500 zł przyznano Kapeli Romana Wojciechowskiego,

• III nagrodę w wysokości 1000 zł przyznano Kapeli Jeremiego Kowalskiego z Łowicza,

• Wyróżnienia ex aequo w wysokości po 500 zł przyznano: Kapeli Zbigniewa Ciechowicza ze Rdzowa oraz Kapeli Henryka Gwiazdy z Radomia.
 
Nagrody rzeczowe w postaci wycinanki sieradzkiej autorstwa Kazimiery Balcerzak otrzymali:

• w kategorii pary autentyczne: Barbara Czarnecka i Adam Bakowicz, Danuta Jarecka i Feliks Gruchała, Natalia Karkola i Damian Grzegorczyk, Grażyna Maj
i Stanisław Maj, Barbara Rosa i Zbigniew Lesiak, Ewa Ziętek i Zbigniew Ciechowicz, Anna Żmudzińska i Krzysztof Masierowski,

• w kategorii kapele: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie”, Kapela Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” w składzie: Jakub Sławiński i Agata Szulc,

• w kategorii choreografowie: Jacek Wójcik i Bartosz Wójcik,

• w kategorii zespoły (grupy) tańca ludowego: Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”.

Zdaniem jury Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego „5 MINUT DLA OBERKA” przedsięwzięcie spełnia ważną rolę artystyczną, edukacyjną i popularyzatorską,
stanowiąc jednocześnie unikatową w skali kraju okazję do spotkania tancerzy i muzyków pielęgnujących tradycje taneczne.

 

REKLAMA
zdjecie 3934

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×