eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce i kolejny zrealizowany projekt edukacyjny

Od 5 do 18 maja 2024r. 28 uczniów z klas 4E i 4M pod opieką p. O. Dembińskiej, p. M. Grzyb i p. L. Szymaniewskiego odbywało swoje dwutygodniowe praktyki w Grecji w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000138030 . Uczestnicy zakwaterowani byli w hotelu Sun Beach w Platmonas, miejscowości położonej malowniczo pomiędzy brzegiem Morza Egejskiego a masywem Olimpu. Od pierwszych dni młodzież ochoczo i z zapałem przystąpiła do zajęć praktycznych, odbywających się w Olympus Education Practicing Top Experiences w Platamonas. Uczniowie klasy mechatronicznej pracowali z zestawami Legoeducation, natomiast mechanicy mieli zajęcia w warsztacie samochodowym. Po praktykach zawsze był czas na zabawę i relaks, który uczestnicy najchętniej spędzali na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i morskich albo grając w piłkę siatkową, wzięli także udział w grze terenowej w Leptokarii. Popołudniami zwiedzali najbliższą okolicę, byli w malowniczo położonym miasteczku Paleos Panteleimonas, które zachwyciło pięknymi widokami, niecodzienną kamienistą zabudową, brukowanymi ulicami i cudownymi tawernami, kawiarenkami i sklepikami. Zwiedzili także ruiny twierdzy wzniesionej w XI w. przez krzyżowców w Platamonas oraz Park Narodowy Góry Olimp.

W weekendy uczestnicy projektu mieli zorganizowane dalsze wyjazdy. Mogli zobaczyć Meteory- niezwykłe formacje skalne, na których znajdują się klasztory wykute w skałach, odwiedzili również słynące z bogatej historii Saloniki, położone nad malowniczą Zatoką Salonicką. W mieście znajdują się zabytki z czasów rzymskich, tureckich i bizantyjskich oraz wiele ciekawych muzeów, a historyczna część Salonik została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Niezapomnianych wrażeń praktykantom z ZSZ Nr 1 w Ostrołęce dostarczył rejs statkiem kapitana Kostasa na wyspę Skiathos. Podziwiali oni piękne krajobrazy, mieli możliwość poczuć morską bryzę i zachwycić się klimatem i urokliwymi widokami miasteczka Skiathos.

Dwa tygodnie pobytu w Grecji minęły bardzo szybko. Uczniowie z żalem żegnali się z prowadzącymi zajęcia praktyczne i z opiekunką grupy z ramienia organizatora p. Małgorzatą Piekarską. Wszyscy wyrazili chęć ponownego odwiedzenia przepięknej Grecji.

Artykuł sponsorowany.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×