eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Zielona Granica": nasi czytelnicy ocenili film. Zdania są podzielone

REKLAMA
zdjecie 2143
REKLAMA

Mieszane uczucia wśród naszych czytelników budzi film "Zielona Granica" Agnieszki Holland. Więcej głosujących oceniło go negatywnie, choć wyniki pokazują, że zdania są mocno podzielone.

Film "Zielona Granica" Agnieszki Holland opowiada o tym, że psycholog Maja postanawia dołączyć do aktywistów wspierających uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy. Reżyserka filmu, a wraz z nią wielu widzów, twierdzą, że to film o człowieczeństwie. Jednak z drugiej strony, wielu osobom nie spodobał się obraz przedstawiania polskich strażników granicznych jako sadystów znęcających się nad migrantami.

W filmie przedstawiono m.in. scenę przerzucania przez drut kolczasty kobiety w ciąży - miałyby to robić polskie służby. W innej scenie strażnik rozbija termos, tak by szkło posypało się do środka i rzuca migrantom, by się z niego napili i pokaleczyli. "Wszystko jest oparte na dokumentach i faktach. Wszystkie zdarzenia" - opowiadała Holland w programie Kuby Wojewódzkiego w telewizji TVN.

- Nikt nas nie pytał, jak sytuacja na granicy wygląda z naszej perspektywy. Dlatego film "Zielona granica" trzeba traktować jako kompletnie oderwaną od rzeczywistości wizję reżyserki - skomentowała natomiast rzeczniczka SG por. Anna Michalska, dodając, że wiele scen to "pomówienia i mijanie się z prawdą" i dlatego filmu nie można traktować jako dokumentu czy paradokumentu.

Nasi czytelnicy ocenili film

Film wciąż budzi sporo emocji. Jak jest oceniany? Na Filmwebie ma 4,1 gwiazdek od czytelników i ocenę 7,3 od krytyków (na 10 możliwych w obu przypadkach).

O ocenę "Zielonej Granicy" zapytaliśmy także w naszej sondzie. 41,85 proc. głosujących pozytywnie oceniło film "Zielona Granica", uznając, że to świetna i potrzebna produkcja. 52,86 proc. uznało, że to film, który nie powinien powstać - ocena jednoznacznie negatywna. U 5,29 proc. badanych film nie wywołał żadnych emocji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×