2017-02-07T10:14:47+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zimowe ferie dla przedszkolaka z Przedszkolem Leśnym Włóczykij

REKLAMA
zdjecie 5672
REKLAMA
2
1
0

Przedszkole Leśne Włóczykij przygotowało atrakcyjną propozycję aktywnego spędzenia zimowych ferii dla najmłodszych mieszkańców Ostrołęki i okolic. „Zimowe Spacery na Dziko” z całą pewnością przypadną do gustu każdemu, kto nie lubi siedzieć w domu i ma duszę „wędrownika”.

Przez całe ferie, od poniedziałku do piątku o godz. 11:00 grupa przedszkolaków wraz ze swoimi opiekunami wyrusza na wspólny spacer. Dlaczego na dziko? Ponieważ będą to spacery w okolicy przedszkola leśnego czyli na terenach leśno-łąkowych.

- Na spacer idziemy razem z grupą leśnych przedszkolaków do ich ulubionych miejsc i zakamarków. Po co? Aby razem miło spędzić czas na zabawie, i przekonać się, że zima to dobry czas na spacery – mówi Marta Cichowska-Napiórkowska, koordynator projektu Przedszkole Leśne Włóczykij.

Jak się ubrać? Przede wszystkim ciepło. Kombinezony, śniegowce, ciepłe czapki i rękawiczki to podstawa zimowych spacerów.
Co zabrać?  Drugie śniadanie, bo w trakcie spaceru zrobimy sobie piknik - tak piknik zimą! Zabierzcie też termos z gorącą herbatką, gdyby zachciało nam się pić lub trzeba było się ogrzać.  Koniecznie dobry nastrój!
Dla kogo? Dla rodziców z dziećmi do lat 5. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Projekt Przedszkole Leśne Włóczykij ruszył jesienią 2016 roku. 7 dzieci 5 dni w tygodniu, już drugą porę roku spędza w lesie przy ul. Księdza Brzóski na obrzeżach Ostrołęki. Do dyspozycji mają namiot sferyczny dogrzewany kominkiem i 1,5 h lasu do dyspozycji nie wliczając otoczenia, które często przyciąga leśne przedszkolaki.

Każdego dnia dzieci przyjeżdżają do lasu z plecakami na plecach, w których przynoszą drugie i trzecie śniadanie, bo w lesie głód szybciej dopada, oraz termosy z ciepłym obiadem przygotowanym przez rodziców w domu. Początkowo obiadki były zamawiane i dostarczane dzieciom do bazy ale aktualnie wszyscy rodzice wybrali opcję z własnym termosem.

- Każdy zastanawia się jak te biedne dzieci sobie radzą? A radzą sobie wyśmienicie. Są wśród nas 2,5latki są 4latki i są 5-6latki. Nikt nie ma problemu z tym, że spędza dzień w kurtce, że pada śnieg, że wieje, że czasem chłodno się zrobi.  Dzieci zamieniają to miejsce w fabrykę czekolady, w statek piracki, w chatkę baby Jagi i nie robi im różnicy, że to las. Taka forma spędzania czasu nie tylko pracuje nad ich hartowaniem, ale przede wszystkim prawidłowym rozwojem. Są odcięte od nadmiaru bodźców, które w dzisiejszym świecie je otaczają, za to trafiają do nich inne rzeczy jak powiew wiatru, śpiew ptaków, chłód śniegu czy ciepłe promienie słońca, odnajdują śpiące owady i lepiej rozumieją pory roku, czekają aż ich mali przyjaciele obudzą się i przywrócą życie w lesie na wiosnę. Poszukują śladów na śniegu, porównują je, odgadują jakie zwierze je zostawiło. Czasem się ubrudzą, nie odbiera im to jednak uroku i radości na twarzy – mówi Marta Cichowska-Napiórkowska.

Kontakt i współpraca: Marta Cichowska-Napiórkowska - Koordynator Projektue-mail: wloczykij@przedszkolelesne.org.pl
tel. 793 631 988
Fundacja Strefa Przetrwania
07-410 Ostrołęka
ul. Zwycięzców 5
KRS 0000566258
www.survivalzone.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×