eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Zlikwidowano miejsce nielegalnego hazardu. Automaty były w kontenerze budowlanym

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA

Cztery nielegalne automaty do gier hazardowych ujawniono w kontenerze budowlanym stojącym przy jednej z ulicy w Wyszkowie. Właścicielowi tego prowizorycznego „kasyna” grozą surowe konsekwencje.

Likwidacja miejsca nielegalnego hazardu to efekt kolejnej akcji mazowieckich policjantów i funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Tym razem kontrolę przeprowadzono w Wyszkowie. Z działań operacyjnych funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne automaty do gier hazardowych znajdują się w kontenerze budowlanym stojącym przy jednej z wyszkowskich ulic.

Akcję zaplanowano i skutecznie przeprowadzono w minioną niedzielę. Kiedy dostano się do wnętrza lokalu funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach. Ich efektem było ujawnienie i zabezpieczanie czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

Zgodnie z obowiązującą Ustawą o grach hazardowych właściciele pseudokasyn i nielegalnych automatów do gier muszą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi - za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. zł. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko osoby, które urządzają nielegalne gry, ale także właściciele lokali, w których stoją takie maszyny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×