eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Żłobek do generalnego remontu? Radny interweniuje, prezydent odpowiada

REKLAMA
zdjecie 4520
zdjecie 4520
REKLAMA

Radny Mariusz Łuba z klubu radnych Ostrołęka dla Wszystkich zainteresował się stanem żłobka miejskiego w Ostrołęce. Według niego, wymaga on generalnego remontu. - Wyniki kontroli nie wskazują na tak negatywną ocenę - odpowiada prezydent.

- Pragnę poruszyć, w mojej ocenie, bardzo ważną kwestię dotyczącą fatalnego stanu żłobka miejskiego. Jest to jedyna miejska placówka dla najmłodszych ostrołęczan, którzy wymagają szczególnej troski i wyjątkowych warunków. Dlatego też żłobek powinien spełniać najwyższe standardy. Niestety rzeczywistość jest inna. Przekonałem się o tym podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się 12 września. Zarówno dyrekcja, jak i rodzice poruszyli kwestię złego stanu placówki. W mojej ocenie niezbędny jest generalny remont, mowa tu o adaptacji niewykorzystywanych pomieszczeń, renowacji dotychczasowych sal, wymiany ogrodzenia placu oraz budowy placu zabaw. Warto również rozważyć rozbudowę budynku żłobka oraz doposażenia sal w nowe zabawki. Wszystkie te działania podniosą znacznie komfort i bezpieczeństwo przebywających dzieci oraz całej kadry - napisał radny Mariusz Łuba w interpelacji do prezydenta Łukasza Kulika.

- Uprzejmie informuję, że wyniki kontroli: sanitarnych, dozoru technicznego, kontroli obiektów Żłobka oraz stanowisk pracy, przeglądu technicznego obiektu, okresowej kontroli przewodów kominowych, przeglądu i serwisu sprzętu przeciwpożarowego, w tym instalacji hydrantowych - nie wskazują na tak negatywną ocenę Żłobka Miejskiego jaka została zawarta w interpelacji. Pragnę podkreślić, że protokoły kontroli zawierają pozytywne oceny kontrolowanych obszarów - odpowiedział prezydent.

Jak dodał włodarz miasta naprawy wymaga ogrodzenie budynku, jednak termin doprowadzenia go do porządku mija dopiero za rok.

- Przełożenia w czasie, z uwagi na konieczność zabezpieczenia środków, wymaga naprawa ogrodzenia terenu wokół budynku, jednakże Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce zmienił swoją decyzję odnośnie wykonania tego obowiązku w ten sposób, że przedłużył termin wykonania obowiązku jakim jest — doprowadzić do właściwego stanu sanitarno — technicznego ogrodzenia terenu wokół budynku — do dnia 31.10.2021 roku - podkreślił.

Jeżeli chodzi o adaptację niewykorzystanych pomieszczeń, prezydent Łukasz Kulik miał dobre wiadomości.

- W odniesieniu do poruszonego w interpelacji zagadnienia dotyczącego adaptacji niewykorzystywanych pomieszczeń pragnę poinformować, że dnia 12 września b.r. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu, który zakłada stworzenie 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w funkcjonującym Żłobku Miejskim w Ostrołęce. Dokumentacja aplikacyjna została przygotowana w odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie nabór wniosków w ramach Działania 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, poddziałanie 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 — 2020. Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in. wykonanie adaptacji niewykorzystywanej powierzchni ok. 140 m2 pod: salę zabaw/jadalnię, sypialnię, kuchenkę mleczną, zmywalnię naczyń, szatnię, łazienkę. W projekcie przewidziano kompleksowe wyposażenie nowych pomieszczeń w odpowiedni sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto zaplanowana została budowa placu zabaw o powierzchni 441 m2, a także wymiana ogrodzenia terenu Żłobka Miejskiego na nowe. Wykonane w ramach projektu prace inwestycyjne zwiększą liczbę miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 z 45 do 70. Przewidywany termin rozstrzygnięcia naboru: I kwartał 2020 roku - wyjaśnił.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15  16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
×