2021-04-30T12:56:04+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Złodzieje katalizatorów zatrzymani. Działali w Ostrołęce i na terenie powiatu

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
2

W ręce ostrołęckiej policji wpadło dwóch złodziei katalizatorów. Mężczyźni wycinali elementy układów wydechowych z aut parkujących w Ostrołęce i na terenie powiatu ostrołęckiego. Zabezpieczono mnóstwo katalizatorów, podzespołów z okradanych aut, tablice rejestracyjne, gotówkę i sprzęt służący przestępcom podczas kradzieży.

W ostatnim czasie na terenie Ostrołęki oraz powiatu doszło do kilku kradzieży katalizatorów z aut parkujących na terenie miasta czy powiatu. Ostatnie tego rodzaju zgłoszenie odnotowano w miniony czwartek kilka minut przed godziną 2 w nocy. Natomiast 19 kwietnia bieżącego roku zgłoszona została kradzież katalizatorów z dwóch pojazdów z terenu Łysych. Właściciele tych aut oszacowali szkody na kilka tys. zł.

Pierwszy złodziej wpadł w Białymstoku 

Na trop złodziei wpadli funkcjonariusze wydziału kryminalnego ostrołęckiej policji. Ich ustalenia zaowocowały zatrzymaniem osób podejrzanych o serię kradzieży.

Ustalenia wskazywały, że jeden ze sprawców najprawdopodobniej pochodzi z województwa podlaskiego, kolejne czynności to potwierdziły. Zatrzymanie wytypowanego mężczyzny zostało zaplanowane na środowe popołudnie na terenie Białegostoku. 39-letni mieszkaniec woj. podlaskiego był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wyniku przeszukania posesji zajmowanej przez zatrzymanego mężczyznę ostrołęccy kryminalni zabezpieczyli sześć wyciętych elementów układów wydechowych, były to tzw. puszki katalizatorów samochodowych oraz kradziony sprzęt ogrodniczy. Ponadto na terenie posesji mundurowi znaleźli narkotyki. Mężczyzna posiadał też dowody osobiste oraz paszporty na różne nazwiska oraz tablice rejestracyjne od pojazdów, które prawdopodobnie wykorzystywane były do popełnienia przestępstw. Dodatkowo tuż przed zatrzymaniem 39-latek poruszał się autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W sprawę zamieszany był też mieszkaniec powiatu ostrołęckiego 

Równolegle policjanci pracowali przy sprawie kradzieży katalizatora z audi, która miała miejsce w nocy z 27 na 28 kwietnia w Ostrołęce. W tym przypadku również działania policjantów kryminalnych w połączeniu z dobrym rozpoznaniem terenu doprowadziły do zatrzymania 40- letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

- informuje podkom. Żerański.

 Na posesji mężczyzny policjanci zabezpieczyli wycięte 4 katalizatory oraz 2 elementy układu wydechowego. Ponadto mundurowi na poczet przyszłych kar zabezpieczyli w jego domu kilkanaście tys. zł. w gotówce.

 Dzięki współpracy prokuratorów oraz ostrołęckich policjantów przygotowany został materiał dowodowy pozwalający obydwu mężczyznom na przedstawienie zarzutów. Na obecną chwilę młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, natomiast straszy kradzieży i usiłowania kradzieży.

 Sprawy będą miały dalszy ciąg ze względu na ich rozwojowy charakter.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×