eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Złodziejska "dziupla" w powiecie ostrołęckim! 45-latek ukrywał kradzione auta i części warte pół miliona złotych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

W swojej “dziupli” funkcjonującej na terenie powiatu ostrołęckiego 45-latek miał kradzione auta i części do nich na łączną sumę niemal pół miliona złotych. Zatrzymanie przestępcy było możliwe dzięki szerokiej współpracy policjantów z Ostrołęki i Radomia.

“Dziupla” z kradzionymi autami i częściami pochodzącymi ze zdemontowanych i również kradzionych pojazdów funkcjonowała na terenie powiatu ostrołęckiego. Nieruchomość należała do 45-latka. Mężczyzna zgromadził w garażach i na posesji “fanty” o łącznej kradzieży około 500 tysięcy złotych.

Na posesji oraz w garażach policjanci zabezpieczyli mazdę CX-5, która pochodziła z kradzieży. Konstrukcja jej ramy pojazdu nosiła ślady ingerencji w pole numerowe vin. Kolejna mazda była już zdekompletowana. Zabezpieczono także wiele części samochodowych, niektóre z nich miały również już usunięte numery vin. W czynnościach brali udział także policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu i KMP w Ostrołęce.

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak ustalano większość pojazdów została skradziona poza granicami kraju. Wartość odzyskanego przez policjantów mienia została oszacowana na kwotę 470 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 45-letniego mieszkańca jednej z gmin powiatu ostrołęckiego.

Zebrany, dzięki dobrej współpracy policjantów z KWP zs. w Radomiu, KMP w Ostrołęce oraz prokuratorów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego paserstwa. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×