eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zlot KGW Powiatu Ostrołęckiego w Goworowie. Pyszne jedzenie i zmagania sportowo-rekreacyjne [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

Za nami II Zlot Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Ostrołęckiego. Jednym z głównych elementów tegorocznego zlotu był konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Na KGW czekały też nietypowe zmagania sportowo-rekreacyjne.

W czwartek 14 września 2023 roku w na placu przy kościele w Goworowie pod hasłem "Aktywizacja kobiet" odbył się II Zlot Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Ostrołęckiego. W zlocie uczestniczyło 9 kół: KGW Pierożanki, KGW w Brzeźnie, KGW Czernie, KGW Jarnuty, KGW Ponikiew Duża, KGW Szczawin, KGW Kamianka i KGW Rzekunianki, które działa zaledwie od kilku tygodni oraz organizator zlotu KGW Goworowo.

Na początek odbył się konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Komisja konkursowa w składzie Stanisław Kubeł - starosta ostrołęcki, Piotr Kosiorek - wójt gminy Goworowo, Agata Majk - dyrektor GOKSiR w Goworowie oraz Danuta Domasik - radna gminy Goworowo maiła nie lada dylemat ponieważ wszystkie dania były pyszne. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca, które zdobyły: zupa ziemniaczana przygotowana przez KGW Ponikiew Duża oraz pyzy zrobione przez KGW Czernie. Drugie miejca otrzymały potrawy przygotowane przez KGW Goworowo i KGW Brzeźno a trzecie przypadło rzekuńskim kluchom przygotowanym przez KGW Rzekunianki.

W części artystycznej zaprezentowało się Stowarzyszenie "Jesteśmy Betanią", Klub Seniora „ Jesienne kwiaty”, Koła Gospodyń Wiejskich Goworowo (debiut sceniczny) oraz Studio Tańca SWAG.

Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami. II Zlot Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Ostrołęckiego był okazją do integracji członków kół, wymiany doświadczeń i promocji produktów regionalnych.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×