eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zmarł Sławomir Drozdowski, działacz opozycji antykomunistycznej

REKLAMA
zdjecie 3628
fot. pexels oraz Fundacja Walczącym o Niepodległośćfot. pexels oraz Fundacja Walczącym o Niepodległość
REKLAMA
Posłuchaj

Zmarł Sławomir Drozdowski, związany z Ostrołęką działacz opozycji antykomunistycznej. O jego śmierci poinformowała Fundacja Walczącym o Niepodległość.

- W latach 1982-1989 był członkiem podziemnych struktur NSZZ „Solidarność” w Ostrołęckich Zakładach Celulozowo-Papierniczych w Ostrołęce. W ramach tej działalności zbierał składki na cele związkowe, był zaangażowany w kolportaż wydawnictw bezdebitowych w zakładzie i ich przywóz z Warszawy, organizował materiały potrzebne w podziemnej poligrafii, utrzymywał kontakty z konspiracyjnymi strukturami działającymi, m.in. w Elektrowni, Służbie Zdrowia i Oświacie. W kwietniu 1989 r. współtworzył Komisję Zakładową w OZCP. Przed wyborami parlamentarnymi z 4 czerwca 1989 r. zaangażował się w kampanię na rzecz kandydatów Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” - informuje fundacja.

- Sławek przez wiele lat był Przewodniczącym NSZZ „Solidarność" w Stora Enso. W trudnych latach 80. działał w podziemnych strukturach Solidarności, wykazując się odwagą i wiernością wartościom, w które głęboko wierzył. Był człowiekiem, który nie bał się stanąć po stronie prawdy, wolności i godności drugiego człowieka - wspomina wiceprzewodnicząca rady miasta Ostrołęki Magdalena Jaworowska, wspominając:

Za swoją działalność otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności, Krzyż Orderu Odrodzenia Polski oraz ostatnio statuetkę z okazji 45-lecia Solidarności. Zawsze uczestniczył w uroczystościach patriotycznych, w spotkaniach z ludźmi z Solidarności oraz w spotkaniach zakładowych z byłymi i obecnymi pracownikami Stora Enso.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 8 lipca o godz. 13:00 na cmentarzu miejskim w Ostrołęce. Szczegóły tutaj.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3628
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
 24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×