2022-09-21T20:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Znakomici fachowcy". Nauczyciele odebrali awanse na wyższy stopień [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2291
zdjecie 2291
REKLAMA
8
3
8

W środowe popołudnie odbyły się uroczystości wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nauczycielom z powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego oraz z Miasta Ostrołęki. "Nauczyciele z naszego terenu to naprawdę znakomici fachowcy" - usłyszeliśmy podczas uroczystości.

Od 1 do 12 sierpnia 2022 r. w wyniku postępowania kwalifikacyjnego w ostrołęckiej delegaturze kuratorium aż 184 nauczycieli uzyskało akceptację komisji kwalifikacyjnej powołanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty na stopień nauczyciela dyplomowanego.

- U niektórych miałem zaszczyt być na komisji kwalifikacyjnej, byłem bardzo zbudowany poziomem nauczycieli. Wszystkie komisje, w których uczestniczyłem jako obserwator, były na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele z naszego terenu to naprawdę znakomici fachowcy - podkreślał Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Do nauczycieli dyrektor Giers zwrócił się słowami:

To ukoronowanie waszej kariery jako nauczycieli. To najwyższy stopień nauczyciela, jaki można uzyskać. Otwiera drogę nie tylko do wyższych zarobków, ale i nowe możliwośći otwiera, uzyskanie dodatkowych uprawnień. Życzę, by ten stopień nie był ostatecznym waszym sukcesem, tylko, żeby waszych sukcesów zawodowych było znacznie więcej

Dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski również skierował kilka słów do nauczycieli.

- Dziękuję za misję, trud, wysiłek, poświęcenie, jakim na codzień obdarzacie młode pokolenia. Parę lat mogłem tego doświadczyć, nie jest to łatwy zawód, a wymagania coraz wyższe ze strony przede wszystkim rodziców. Dziękuję za działania dodatkowe, bo po tym, co kilka miesięcy temu wydarzyło się w lutym za naszą wschodnią granicą, to państwo niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi, tym dzieciom z Ukrainy, a jest ich niemało. To jest pomoc, która jest w sercu - wskazał.

Akty mianowania na stopień nauczyciela dyplomowanego otrzymali następujący nauczyciele z Ostrołęki i okolic: Anna Aptacy, Marta Antoszewska-Bakuła, Ewa Amieławska, Monika Augustyniak, Anna Asztemborska-Śpiewak, Agnieszka Boruch, Agnieszka Baczewska, Rafał Bacławski, Joanna Bialik, Marta Bednarczyk, Katarzyna Brzozowska, Rafał Chełchowski, Anna Czujak, Jarosław Chrostek, Justyna Chrzaniuk, Tomasz Czarnowski, Ewelina Denkiewicz, Agnieszka Dąbrowska, Barbara Dudzińska, Edyta Ducka, Katarzyna Gmurczyk, Grażyna Grouz, Joanna Gołaś, Małgorzata Jarka, Mariusz Jabłoński, Renata Kaczkowska, Piotr Kowalski, Agnieszka Klimkowska, Katarzyna Kiereś, Anna Kiernozek, Grzegorz Kaliszewski, Ewa Krupa, Karolina Kosińska, Dorota Kołakowska, Beata Kobylińska, Olga Lipska, Agnieszka Masiak, Sylwia Malinowska, Edyta Majewska, Ewa Mierzejewska, Sylwia Agata Malinowska, Tomasz Niedźwiecki, Małgorzata Orłowska-Mrugacz, Joanna Ostrowska, Magdalena Pychotka, Agata Patyra, Danuta Prusińska, Magdalena Prus, Katarzyna Perzanowska, Bożena Pszczółkowska, Ewelina Pędzich, Jan Rzewnicki, Katarzyna Rynkiewicz, Jakub Rutka, Anna Siemiątkowska, Anna Szyjka, Marzena Słowik, Krystyna Samsel, Wioletta Śledziewska, Karolina Wróblewska, Bożena Ziemska i Ewa Żebrowska.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Kij w mrowisko, 21:19 21-09-2022,   60%
I nikt nie wspomni o parytetach w pracy :-P
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Edward, 21:33 21-09-2022,   50%
@~Kij w mrowisko Jak w sondach😁
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~D.G., 23:39 21-09-2022,   80%
Pani Małgorzata Jarka! Aż odżyły wspomnienia z czasów licealnych, gdy była moją wychowawczynią! Wspaniała nauczycielka, wykładała nam biologię z taką pasją, że cóż, zasiała i we mnie tę miłość. Gratuluję, awans jak najbardziej zasłużony, oby jak najwięcej takich pedagogów!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~..., 06:11 22-09-2022,   38%
To teraz już tylko przygotować kostiumy zwierząt np. krów i POra strajkować- jak dwa lata temu. Towarzysz Bronek juz pp mediach lata.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Taki czkowiek, 07:14 22-09-2022,   15%
@~... PiS okomuch i katolik
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Bez promocji, 08:12 22-09-2022,   63%
@~... Zamień się na pensję i pracę z tymi, których tak zajadle krytykujesz !!! Realia cię zaskoczą !!! Albo i nie! Zamiast teczki nosiłeś woreczki!!! I „ czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie umie, nie rozumie, nie pojmuje….. tylko warczy!!!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~500 za kwik 1000 za muu, 14:43 22-09-2022,   50%
@~... .Żałosny wpis ale dobrze pokazuję perfidię, którą PiS zatruł ci mózg.
Tylko i wyłącznie w imię partyjnego interesu. Kaczyński DZIELI i RZĄDZI,
a ty łykasz ten chaczyk bezkrytycznie. Widać, za krótko do szkoły chodziłeś.

Podnoszenie płacy minimalnej jest OK ale podwyżki dla nauczycieli już nie.
Zastanów się, dlaczego?
Zastanów się dobrze.
Może przejrzysz na oczy..
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~I LO, 14:38 22-09-2022,   -
Gratuluję i pozdrawiam serdecznie p. Agnieszkę Klimkowską. Najsympatyczniejsza nauczycielka, z jaką miałam do czynienia. :)  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×