eOstroleka.pl
Region,

Znamy laureatów ósmej edycji konkursu „Projekt z ZUS” edycja 2023/2024

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

W tegorocznej odsłonie konkursu „Projekt z ZUS” na najlepszą pracę wyjaśniającą, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, walczyło kilkuset uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 40 prac.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu lub komiksu lub nagraniu filmu, który wyjaśnia, jak istotną rolę odgrywają ubezpieczenia społeczne. Po lekcji o ubezpieczeniach młodzi plastycy i filmowcy zmierzyli się z tym tematem samodzielnie, w parach lub małych grupach.

- Uczniowie znakomicie wywiązali się z zadania konkursowego. Prace, które wykonali, są pod każdym względem wyjątkowe. Pokazują, że młodzież doskonale rozumie, czemu służą ubezpieczenia społeczne. Komisja konkursowa powołana przez pana Zbigniewa Derdziuka, prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oceniła najlepsze z najlepszych prac. Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zakwalifikowane do etapu centralnego prezentowały wysoki poziom – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

W etapie centralnym szkoły z województwa mazowieckiego zajęły następujące miejsca: 

Kategoria KOMIKS – szkoła z Oddziału ZUS w Płocku

I miejsce w etapie centralnym – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Trzaskomy w Porządziu (powiat Wyszków). Autorzy prac -  Lena Fijał, Marika Gąsior, Zofia Krauze, Klaudia Mróz, Natalia Szerewicz. Tytuł komiksu „Kosmiczna wyprawa”.

Kategoria PLAKAT – szkoła z Oddziału ZUS w Siedlcach

II miejsce w etapie centralnym – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. Autor pracy - Klara Kucharska. Tytuł plakatu „ZUS otula nas”.

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 206 im. Reymonta w Warszawie, autor pracy: Maria Mikiel, tytuł pracy „90 lat ZUS”.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×