2015-11-25T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Znana Położna dla matki i dziecka

REKLAMA
REKLAMA

Jak najlepiej urodzić dziecko i o co zadbać w pierwszych dniach życia dziecka? Pomocna w odpowiedzi na to pytanie może być położna! Projekt Znana Położna nie tylko przybliża kompetencje i umiejętności położnej, ale wspiera wirtualnie kobietę w trosce o zdrowie i poznanie macierzyństwa.

Specjaliści położnictwa bezustannie pochylają głowy w poszukiwaniu kamienia filozoficznego. Czy istnieje poród idealny? Poród który posiadałby taki scenariusz działań i zachowań, żeby z jednej strony spadła umieralność, a z drugiej, żeby było to wydarzenie jak najłagodniejsze, najbezpieczniejsze i najtańsze dla kobiety? I nie wywierające negatywnego wpływu na osobowość i fizyczność dziecka?

To jedno zagadnień poruszanych na stronach wirtualnego projektu Znana Położna. Bo położna jest po to, żeby być przy kobiecie i żeby ułatwiać jej intymną drogę poprzez kobiecość. Nie tylko wyjaśnia tajniki ciąży, ale po narodzinach, jako pierwsza z wielu kolejnych specjalistów przygotowuje kobietę do jej nowej roli - matki.

Znana Położna jest pierwszym w Polsce wirtualnym projektem dedykowanym przede wszystkim położnym i studentkom położnictwa oraz innym pracownikom ochrony zdrowia.

Znana Położna to jednak nie tylko miejsce dla położnych! Panie planujące ciążę i panie w ciąży mogą tam odkryć przydatne informacje. Bo zawód położnej jest w Polsce mocno niedoceniany! Tymczasem położna może edukować kobiety w ramach spotkań edukacyjnych oraz wprowadzać kobietę w świat ciąży, a później prowadzić wizyty podczas ciąży oraz wizyty podczas połogu dbając o stan zdrowia kobiety oraz nowonarodzonego dziecka.

Dlaczego właśnie położna? Bo łączy to najistotniejsze dla kobiety w sztuce narodzin oraz w segmencie ochrony zdrowia. Bo poród nie jest typowym zabiegiem medycznym. Położnictwo w historii naszej cywilizacji często było szykanowane i piętnowane. Nieporozumienia wiązały się z faktem, że kiedyś wiedza medyczna podążała innymi ścieżkami niż rozwijało się akuszerstwo, czyli sztuka przyjmowania porodów.

Ciąża to nie choroba, a dziecko nie jest wrzodem, który należy wyciąć w szpitalu! Obowiązujące od niedawna standardy opieki okołoporodowej dają kobiecie w Polsce słuszną możliwość podejmowania wielu ważnych decyzji dotyczących prowadzenia ciąży i porodu. Dzięki temu przyszła matka może odzyskać spokój i bezpieczeństwo, szczególnie kiedy ciąża jest zaliczana do grupy niskiego ryzyka. Poznaj swoje prawa na Znanej Położnej!

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×