2021-04-09T19:17:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znany biznesmen skazany w Ostrołęce. Dwa lata więzienia

REKLAMA
REKLAMA

Dwa lata więzienia - to kara, jaką w prawomocnym wyroku orzekł Sąd Okręgowy w Ostrołęce wobec Zbigniewa S., znanego przedsiębiorcy i działacza społecznego. Sprawa dotyczy przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Sam S. nie zgadza się z takim rozstrzygnięciem sądu.

Zbigniew S. to przedsiębiorca z Warszawy, działacz społeczny, dziennikarz, postać niezwykle medialna, o której działalności dość często było słychać także w naszym regionie. Od lat w mediach społecznościowych zajmował się akcjami charytatywnymi czy ujawnianiem afer (m.in. akt ze śledztwa afery podsłuchowej). To on opublikował w internecie materiały, świadczące o tym, że radny miejski z Wyszkowa mógł wysyłać małoletnim poniżej 15. roku życia materiały o charakterze pornograficznym, za co prokuratura postawiła politykowi zarzuty, kierując też akt oskarżenia do sądu.

zdjecie 300

S. ma też własne doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości. W sierpniu 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej zapadł wyrok skazujący Zbigniewa S. na 2,5 roku więzienia za zastosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.


Zbigniew S. był oskarżony o czyn z art. 191 § 2 Kodeksu karnego:

§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego.

§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Apelację od wyroku złożył obrońca oskarżonego. W środę 7 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce odbyła się rozprawa apelacyjna, po której nastąpiła zmiana wyroku. Kara została złagodzona do 2 lat pozbawienia wolności, gdyż sąd uznał, że nie było to działanie w warunkach recydywy. Wyrok jest prawomocny.

Zbigniew S. przebywa obecnie w areszcie w Holandii. Jest poszukiwany kilkoma listami gończymi przez polskie sądy, w tym Europejskimi Nakazami Aresztowania. Wkrótce zapadnie decyzja, czy zostanie wydany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Komentarz po wyroku

Jak nietrudno się domyślić, skazany nie zgadza się z wyrokiem, jaki zapadł w Ostrołęce. Już w środę na jego stronie w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący tej sprawy.

Informuję Państwa, że w dniu dzisiejszym 7.04.2021r.przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce odbyła się rozprawa apelacyjna od wyroku Sadu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej w której zostałem skazany za to, że cytuję Państwu literalną treść zarzutów : ” W nieustalonym miejscu i czasie latem 2002r. pobił, skopał po całym ciele nieustaloną osobę celem zmuszeniem jej do zwrotu nieustalonych wierzytelności. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał moją winę i skazał mnie na 2 lata pozbawienia wolności, wyrok jest prawomocny. Jeden z sędziów orzekający w dzisiejszej sprawie złożył odrębne stanowisko w sprawie wyroku
- napisał w mediach społecznościowych.
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować PISowskim (tu pada słowo, które brzmi, jak niecenzuralne określenie) sądowym z Ostrołęki za wydanie tego wyroku. Jego treść pomoże mi w uzyskaniu odmowy wydania mnie wykolejonemu polskiemu ”wymiarowi sprawiedliwości” w sprawie 6-ciu europejskich nakazów aresztowania, co do których toczy się postepowanie przed sądem w Amsterdamie (...) Dodam tylko, że w tej samej sprawie w marcu 2013r. zapadł wyrok uniewinniający mnie od stawianego zarzutu widmo
- dodał.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 1573
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9  10  11  12 dk13  14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×