zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-20T14:47:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Zniczodzielnie" w Ostrołęce. Padł pomysł: postawmy regały na znicze

REKLAMA
REKLAMA
1
0
5

Pomysł "zniczodzielni" zaproponowany został we wniosku do prezydenta miasta. - Zainteresowane osoby, zamiast wyrzucać nieuszkodzone znicze, mogłyby odłożyć je na taką półkę, by skorzystał z nich ktoś inny - zaproponował Olaf Żebrowski. Takie rozwiązanie funkcjonuje już na cmentarzu miejskim. Czy regały na znicze pojawią się też na cmentarzu parafialnym?

- Wielkimi krokami zbliżają się 1 i 2 listopada. To ważny czas dla polskiej i katolickiej tradycji i kultury - w związku z Uroczystościami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, a także poprzedzającym je kilkudniowym okresem, wielu mieszkańców Miasta Ostrołęka udaje się na cmentarze w celu uczczenia pamięci swoich bliskich zmarłych. Ten czas w roku wiąże się jednak nie tylko z powszechną zadumą, ale też ze sprzątaniem pomników i nagrobków, w związku z czym powstaje wiele odpadów, z czego część można by ponownie wykorzystać - napisał w piśmie do prezydenta Ostrołęki Olaf Żebrowski.

Zaproponował:

W związku z powyższym, zwracam się do Pana Prezydenta z wnioskiem o utworzenie regałów na znicze nadające się do ponownego wykorzystania w rejonie cmentarza na ul. Kurpiowskiej i ul. Krańcowej.

Dalej wnioskodawca uzasadnił swoje stanowisko w tej sprawie. "Montaż takowych regałów umożliwiłby ponowne wykorzystanie nieuszkodzonych i kompletnych zniczy, a co za tym idzie, przyczyniłby się do zmniejszenia ilości wytwarzanych w tym okresie odpadów".

- Zainteresowane osoby, zamiast wyrzucać nieuszkodzone znicze, mogłyby odłożyć je na taką półkę, by skorzystał z nich ktoś inny. Jest to inwestycja służąca mieszkańcom na długie lata, przynosząca szereg korzyści, przede wszystkim nakierowanych na ekologię i czystość środowiska, oraz umożliwiająca ekonomiczną gospodarkę odpadami w okresie nie tylko listopadowym, ale także całorocznym - stwierdził Żebrowski.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach i wyrażenia swojej opinii na ten temat, czy to dobry pomysł. Warto podkreślić, że powyższa prośba może dotyczyć już tylko cmentarza parafialnego (i warto byłoby się zwrócić z nią do zarządcy cmentarza), gdyż na cmentarzu miejskim takie rozwiązanie wdrożono w 2020 r.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×