2021-04-29T18:25:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znów się zakorkowało! W piątek tymczasowa organizacja ruchu

REKLAMA
zdjecie 4840
zdjecie 4840
REKLAMA
3
4
54

Dziś około godziny 16.00 wyjazd z Ostrołęki znów trwał dłużej niż zwykle. Korki do mostu Wyszyńskiego widać było przy ulicy Traugutta, z kolei na most Madalińskiego sznur aut ciągnął się nawet do ul. Sienkiewicza i Orzeszkowej. W piątek obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Korki w godzinach popołudniowych były szczególnie dokuczliwe w Ostrołęce w ubiegłym roku. Mieliśmy do czynienia zarówno z potokiem aut jadącym w kierunku Warmii i Mazur, a do tego doszły lokalne godziny szczytu i wyjazd osób pracujących w Ostrołęce. Oznaczało to, że by wyjechać z Ostrołęki przez któryś z mostów trzeba było odstać swoje. Niekiedy czas liczyć można było nie w minutach, a... w godzinach.

Prezydent Ostrołęki zamieścił nawet wpis z pytaniem, co można zrobić z tym problemem. Warto przypomnieć, że w programie wyborczym Łukasza Kulika w 2018 roku znalazł się punkt "Trasy wylotowe bez korków". Brzmiał on następująco: "Zrealizujemy inwestycję polegające na przebudowie skrzyżowań ul. Stacha Konwy z ul. Słoneczną i Padlewskiego. Zmierzymy się z największym wyzwaniem, którym są korki przy wjeździe na rondo na ul. Warszawskiej. Przygotowaliśmy kilka tymczasowych rozwiązań związanych z poszerzeniem pasów drogowych i zmianą organizacji ruchu na Starym Mieście. Wprowadzimy je przed upływem roku".

Długi weekend

Zbliża się długi, majowy weekend, a to oznacza, że Ostrołęka przejdzie pierwszy od kilku miesięcy poważny test, jeżeli chodzi o korki. Na pewno nie zabraknie turystów, zmierzających od strony Warszawy nad mazurskie jeziora. Próbkę tego, co może się dziać, widzieliśmy już dziś - choć dopiero czwartek.

Około godziny 16.00 sznur aut oczekujących na wjazd na most Wyszyńskiego ciągnął się aż do skrzyżowania ul. Traugutta z Witosa.

zdjecie

Z kolei kolejka do mostu Madalińskiego sięgała wjazdu w ul. Orzeszkowej od ul. Sienkiewicza. W piątek może być jeszcze większy ruch.

Miasto reaguje

- W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym i prawdopodobnym wzrostem ruchu kołowego na ulicach Miasta Ostrołęki, w piątek 30 kwietnia w godzinach 14.30 - 19.00 wprowadzamy czasową zmianę organizacji ruchu - poinformował Urząd Miasta.
 
Zmiany będą następujące:
  • ręczna regulacja ruchu przez Straż Miejską w Ostrołęce w ulicach Obozowa, Króla Jana Kazimierza,
  • blokada mechaniczna (pylony) ulicy Świętokrzyskiej od ulicy Kościuszki,
  • blokada mechaniczna (pylony) wjazdu na plac 1 Maja od ulicy Gomulickiego i ulicy Kilińskiego.
REKLAMA
Więcej o: korki, Ostrołęka
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×