eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zofia Niedziałkowska zawsze z nami. Odsłonięto ławeczkę z jej postacią w Ostrołęce  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Postać Zofii Niedziałkowskiej siedzącej na ławeczce przed szkołą, której jest patronką cieszy oczy mieszkańców jej ukochanej Ostrołęki. Pomnik w postaci ławeczki został oficjalnie odsłonięty w piątek, 1 grudnia.

Odsłonięcie ławeczki z naturalnej wielkości postacią Zofii Niedziałkowskiej usytuowanej na placu przed Szkołą Podstawową nr 5 przy ulicy Hallera w Ostrołęce to bardzo ważna chwila w historii szkoły, sercach obecnych i byłych uczniów “piątki”, jej kadry pedagogicznej oraz dyrekcji. Specjalnie na tę okazję przygotowano piękną uroczystość z częścią artystyczną opracowaną przez nauczycieli i z udziałem młodzieży.

Kulminacyjny moment - uroczyste odsłonięcie ławeczki – poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego.

Po mszy, na placu przed szkołą w obecności władz samorządowych - prezydenta Łukasza Kulika, prezydium Rady Miasta - Wojciecha Zarzyckiego, Jakuba Frydryka i Stanisława Szatanka, grupy radnych, obecnego dyrektora Renisława Dmochowskiego i byłej wieloletniej dyrektor Jolanty Gawarkiewicz a także licznie zaproszonych gości dokonano oficjalnego odsłonięcia i prezentacji ławeczki. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również potomkowie wybitnej regionalistki.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnej hali gimnastycznej. Tu dzieci i młodzież zaprezentowali porywający montaż słowno-muzyczny dedykowany patronce i jej heroicznej pracy na rzecz lokalnej społeczności i utrwalania historycznych dziejów naszego miasta.

Wystawienie i odsłonięcie ławeczki ma na celu upowszechnienie dokonań Zofii Niedziałkowskiej w świadomości ostrołęczan, a także ustanowienie w przestrzeni publicznej trwałego wyrazu wdzięczności za jej zasługi na rzecz ocalenia prawdy historycznej o naszej małej ojczyźnie. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×